EN|RU|UK
 За кордоном
  4554  81

 У невизнаному Придністров'ї планують відкриття офіційних представництв у Києві і Брюсселі

"Президент" невизнаної "Придністровської Молдавської Республіки" Вадим Красносельський поставив завдання "Міністерству закордонних справ" відкрити офіційне представництво в Києві і Брюсселі.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт "відомства".

При цьому основне завдання "МЗС" Придністров'я - "практичне втілення національної ідеї Придністров'я, яка полягає у зміцненні незалежності республіки, прагненні до міжнародного визнання і реалізації підсумків референдуму 2006 року".

Нагадаємо, переважно російськомовний регіон Придністров'я в 1992 році односторонньо проголосив "незалежність" від решти Молдови. Самопроголошеної "незалежності" Придністров'я не визнав ніхто у світі, хоча регіон має значну підтримку Росії - політичну, економічну і військову.

Після нетривалої війни 1992 року, в якій загинуло близько 1200 осіб, Кишинів остаточно втратив контроль над регіоном. На боці сепаратистів тоді взяли участь окремі бійці, цілі підрозділи і частини російської армії зі своїм озброєнням і бойовою технікою.

У 1992 році за двосторонньою російсько-молдавською угодою на адмінмежах між Придністров'ям і рештою Молдови була розпочата миротворча операція за участю російських і молдавських військ, а також збройних формувань.

Міжнародні переговори щодо врегулювання придністровської проблеми відбуваються в форматі 5+2 (Молдова, Придністров'я, Росія, Україна і ОБСЄ плюс спостерігачі від США і ЄС).

На території невизнаного Придністров'я розквартирована Оперативна група російських військ (близько 1400 військовослужбовців), а на військових складах села Колбасна Рибницького району зберігається понад 20 тисяч тонн боєприпасів.

22 червня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію "Про повне і беззастережне виведення зарубіжних збройних сил з території Республіки Молдова". За ухвалення резолюції проголосували 64 країни, проти - 15, утрималися 83 делегації.

15 серпня місія ОБСЄ в Молдові повідомила, що російські військові провели несанкціоновані навчання, що включають форсування річки, в Зоні безпеки в Придністров'ї.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3111157
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору