EN|RU|UK
 Політика України
  1459  46
Матеріали за темою:

 Україна хоче бачити чіткий план дій для набуття членства в НАТО, - Лубківський про звернення ВР до Альянсу

"Як і з безвізом, Україна хоче бачити чіткий план дій для набуття членства в НАТО, який треба виконувати, і немає жодних підстав, чому цей план не можна або не варто сформулювати вже зараз. Тим паче, його необхідність уже була визнана Альянсом", - наголосив Данило Лубківський, дипломатичний радник Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка у 2015-2016 роках, заступник міністра закордонних справ України (2014).

Він нагадав, що після учорашнього рішення парламенту в Конституції закріплено курс України на членство в ЄС і НАТО. Та цього ж дня Верховна Рада ухвалила ще одне важливе рішення - постанову, якою закликала лідерів та головні політичні органи НАТО формально розпочати підготовку Плану дій щодо набуття Україною членства в Альянсі, повідомили в прес-службі НФ.

Він зазначив, що ідеологом цього рішення є лідер "Народного фронту" Арсеній Яценюк.

Завдяки цій постанові, підкреслив Данило Лубківський, "те, що було зафіксовано в Конституції як стратегічну мету, Верховна Рада підкріпила практичним завданням".

У тексті постанови, повідомив Лубківський, парламент посилається на Декларацію Саміту НАТО в Бухаресті 2008 року, де сказано, що "Україна і Грузія стануть членами НАТО": "Там зафіксовано, що наступним кроком для України і Грузії на прямому шляху до приєднання до Альянсу є такий інструмент, як План дій щодо членства. Це вказано дуже недвозначно: "Сьогодні ми ясно стверджуємо, що підтримуємо заявку цих країн на ПДЧ", - цитує він резолюцію саміту.

По-друге, Рада констатує, що "з часу Революції Гідності особливе партнерство між Україною і НАТО зазнало глибоких якісних змін та потребує нових форм інституційного діалогу": "Це - принципово важлива теза: по суті, вона проголошує цілком нову історію наших відносин", - підкреслив він.

Крім того, оскільки цьогоріч виповнюється 70 років Альянсу, у цей ювілейний рік Рада закликала лідерів держав-членів НАТО схвалити "прогресивне бачення розвитку відносин з Україною, що вестиме до її членства в Організації, і формально розпочати з нашою державою індивідуальний діалог рекомендацій та практичної підтримки, що становитиме План дій щодо членства України в НАТО", - йдеться в документі.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3110665
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору