Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє "Судовий репортер" із посиланням на рішення суду від 23 січня.
Нагадаємо, в грудні 2015 року Міністерство оборони придбало у ДП "Львівський бронетанковий завод" двигуни для танків ЗСУ, що задіяні в АТО. Завод купив двигуни у фірми "Булет Лайн". А остання за тиждень до цього купила їх у ТОВ "Компанія Суфрієр". За даними НАБУ, двигуни були не нові, а вживані. У 2008–2009 вони вже були реалізовані на внутрішньому ринку як надлишкове майно Міністерства оборони. Сума збитків, завданих державі, оцінюється у понад 14 млн грн.
Відмовляючи у задоволенні позову, суд пояснив, що не наведено підстав для звернення НАБУ до суду з даним позовом, зокрема, не обґрунтовано, у чому конкретно полягала завідомо суперечна інтересам держави і суспільства мета укладення договору між ТОВ "Булет Лайн" і ТОВ "Компанія Суфрієр", не обґрунтовано наявності ознак корупційного діяння.
Крім того, суд вважає, що визнання недійсним договору не матиме наслідком поновлення прав/інтересів держави та суспільства (у випадку доведення такого порушення).
Показання свідків на стадії досудового розслідування суд не визнав належними та допустимими доказами під час розгляду даної справи. Крім того, у протоколі допиту одного зі свідків йдеться, що він купив двигуни, щоб відремонтувати і всім, хто запитував, повідомляв, що двигуни були вживані. Також суд вважає, що з документів не вбачається за можливе достовірно встановити, що двигуни придбані Міноборони в ЛБТЗ були саме ті, які Міноборони продало у 2008-2009 рр. як надлишкове майно.
Слід зазначити, що в цій справі САП пред'явлено звинувачення п'яти особам: директору ДП "Львівський бронетанковий завод", його заступнику, начальнику Центрального бронетанкового управління Збройних сил, начальнику одного з відділів цього управління та засновнику ТОВ "Булет Лайн" - комерційної структури, яка брала участь у схемі.
Уже проведено підготовче засідання. За даними прес-служби САП, 4 лютого суд оголосив перерву для визначення системою запасного судді. Найближче засідання призначене на 25 березня.
За вчинення вищевказаних кримінальних злочинів чиновникам загрожує до 12 років позбавлення волі з позбавленням права займати відповідні посади та з конфіскацією майна.
(возня и видимость работы...склоки и сплетни... зарплаты за "низачто" и еще "кое-что"...)
Судовою реформою від 03.10.17 р. юристів СБУ, НП, МО, ДФС, ДБР, НАБУ та інших організацій позбавили можливості приймати участь в судових процесах. Тепер і не дивно, що такі структури як НАБУ програють суди.
Нажаль, судовою реформою від 03.жовтня 2017 р. тисяч професійних юристів правоохоронних структур ( НП України, СБУ, ДФС, НАБУ і т.д.) та державних організацій були позбавлені права приймати участь в судових справах. В нинішніх умовах вказані відомства, щоб захисти інтереси держави та своїх відомтсв змушені винаймати для цього адвокатів, провівши попередньо тендер.
Як результат - негативні рішення судів, оскільки вказані відомтва коштів для професійних авдокатів не мають, а своїх професіоналів-юристів ці структури втратили, так як законодавець викинув їх на вулицю.
Немає слів, мабуть історична справедливість вибірково не встановлюється, а в повному обсязі - не потрібна.
До речі, танковий двигун - не коробок сірників, у шухляді не сховаєш. Але як було оплачене, і де зберігалося весь цей час "надлишкове військове майно", за чій рахунок і на яких підставах мабуть нікого не зацікавило.