EN|RU|UK
 Події
  2227  22

 НАБУ програло позов за договором продажу двигунів у справі про розтрату бюджетних коштів на Львівському бронетанковому заводі

Господарський суд відмовив Національному антикорупційному бюро в позові про визнання недійсним договору купівлі-продажу двигунів між ТОВ "Булет Лайн" і ТОВ "Компанія Суфрієр".

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє "Судовий репортер" із посиланням на рішення суду від 23 січня.

Нагадаємо, в грудні 2015 року Міністерство оборони придбало у ДП "Львівський бронетанковий завод" двигуни для танків ЗСУ, що задіяні в АТО. Завод купив двигуни у фірми "Булет Лайн". А остання за тиждень до цього купила їх у ТОВ "Компанія Суфрієр". За даними НАБУ, двигуни були не нові, а вживані. У 2008–2009 вони вже були реалізовані на внутрішньому ринку як надлишкове майно Міністерства оборони. Сума збитків, завданих державі, оцінюється у понад 14 млн грн.

Відмовляючи у задоволенні позову, суд пояснив, що не наведено підстав для звернення НАБУ до суду з даним позовом, зокрема, не обґрунтовано, у чому конкретно полягала завідомо суперечна інтересам держави і суспільства мета укладення договору між ТОВ "Булет Лайн" і ТОВ "Компанія Суфрієр", не обґрунтовано наявності ознак корупційного діяння.

Крім того, суд вважає, що визнання недійсним договору не матиме наслідком поновлення прав/інтересів держави та суспільства (у випадку доведення такого порушення).

Показання свідків на стадії досудового розслідування суд не визнав належними та допустимими доказами під час розгляду даної справи. Крім того, у протоколі допиту одного зі свідків йдеться, що він купив двигуни, щоб відремонтувати і всім, хто запитував, повідомляв, що двигуни були вживані. Також суд вважає, що з документів не вбачається за можливе достовірно встановити, що двигуни придбані Міноборони в ЛБТЗ були саме ті, які Міноборони продало у 2008-2009 рр. як надлишкове майно.

Слід зазначити, що в цій справі САП пред'явлено звинувачення п'яти особам: директору ДП "Львівський бронетанковий завод", його заступнику, начальнику Центрального бронетанкового управління Збройних сил, начальнику одного з відділів цього управління та засновнику ТОВ "Булет Лайн" - комерційної структури, яка брала участь у схемі.

Уже проведено підготовче засідання. За даними прес-служби САП, 4 лютого суд оголосив перерву для визначення системою запасного судді. Найближче засідання призначене на 25 березня.

За вчинення вищевказаних кримінальних злочинів чиновникам загрожує до 12 років позбавлення волі з позбавленням права займати відповідні посади та з конфіскацією майна.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3110435
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору