EN|RU|UK
 Політика України
  3077  11

 Ярославський розповів, чому не поїхав у Давос: форум перетворився з економічного на політичний

Олександр Ярославський цього року вирішив не їхати в Давос на Всесвітній економічний форум, який нещодавно завершився.

Про це бізнесмен розповів журналістам після церемонії присвоєння йому звання "Почесний доктор" у Харківському національному університеті ім. Каразіна, пишуть Українські новини. "Мені є чим займатися в Україні. Моя думка, може помилкова, але (Всесвітній економічний форум у Давосі. - Ред.) перетворився з економічного на політичний форум. Політикою я не займаюся. Моя справа - це практичні справи, - сказав Ярославський, відповідаючи на запитання журналіста, чому його давно не бачили в Давосі. - Дай Бог, якщо вийде домовитися з урядом і Дніпровським аеропортом. Ми щільно підійшли до створення проекту "Екополіс ХТЗ" - це близько мільйона кв. м різних площ і це буде коштувати мільярд доларів, які я інвестую протягом 10 років. Це буде прорив для Харківщини, для України", - поділився Ярославський своїми планами щод найбільших перспективних проектів DCH, які спрямовані на розвиток транспортної та технологічної інфраструктури двох великих регіонів.

"Екополіс ХТЗ" - це проект з редевелопменту території Харківського тракторного заводу, яка не використовується у виробничих цілях. Тут з'явиться сучасна багатофункціональна екосистема для бізнесу: індустріальний парк, технопарк, логістичний комплекс, торговий кластер, а також дослідницький, освітній і медичний центри. До реалізації проекту ХТЗ і девелоперський дивізіон DCH Ярославського залучать найбільші партнерські ВНЗ Харкова: ХНУ ім. В. Н. Каразіна та НТУ "Харківський політехнічний інститут", а також ХНУГХ ім. Бекетова, де за підтримки бізнесмена створено Центр трансферу технологій "Мегаполіс". "Природно, в цьому братимуть участь харківські університети зі своєю науковою базою - ми всіх залучимо. Плюс ми залучимо всіх харківських будівельників. Усі, хто зможе дати високий рівень цього проекту з Харкова, будуть залучені в першу чергу. Це десь близько 15 тис. нових робочих місць. Я буду битися за цей проект. Тому не до Давосу", - розповів Ярославський.

Інший великий проект, найбільш актуальний для засновника DCH - модернізація аеропорту в Дніпрі: "Я веду переговори з урядом про те, щоб побудувати аеропорт Дніпра. Його там майже немає - він представляє жалюгідне видовище. Така ж злітно-посадкова смуга, як у Харкові, коштуватиме близько $120 млн, ще майже $70 млн будемо інвестувати ми - будуватимемо аеровокзальний комплекс. Весь проект - майже $200 млн. Дніпро - величезний промисловий регіон України, якому настійно потрібно аеропорт, тому що в існуючий авіакомпанії відмовляються літати", - розповів Ярославський про пріоритети у своїй роботі.

Нагадаємо, Олександр Ярославський у рамках проектів належної йому групи DCH інвестував у розвиток Харківського регіону понад $1 млрд. Зокрема, $300 млн у підготовку Харкова до Євро-2012 - будівництво сучасних аеропорту і стадіону, а також супутньої інфраструктури. Олександр Ярославський регулярно зустрічається зі студентами, розповідаючи їм про досвід у бізнесі, плани розвитку Харкова, а також системно підтримує виші Харкова - як університет ім. Каразіна, Харківський національний університет міського господарства, почесним доктором яких він є, а також Харківський політех, Харківський університет харчових технологій. На території Харківського національного університету ім. Каразіна, завдяки виділеному бізнесменом фінансуванню, встановлено пам'ятники історично пов'язаним із вишем лауреатам Нобелівської премії Іллі Мечникову, Льву Ландау та Саймону Ковалю і класику української літератури Петру Гулаку-Артемовському. Крім того, між Харківським Національним університетом та Харківським тракторним заводом, що входить до групи DCH, укладено Меморандум про стратегічне партнерство.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3109040
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору