EN|RU|UK
 Політика України
  2413  16

 503 радіо- і телечастоти, що належать Україні, незаконно використовують російські окупанти, - Джапарова

Для захисту інформаційного простору на межі з окупованими територіями необхідно вирішити три задачі: блокування незаконного сигналу, розвиток українського мовлення і підтримка створення проукраїнського контенту.

Таку заяву зробила у вівторок, 29 січня, на прес-конференції "Інформаційний простір Херсонської області: стан, проблеми та шляхи покращення ситуації" в Укрінформі перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова, передає Цензор.НЕТ.

"Коли ми говоримо про інформаційне середовище, особливо на межі з окупованими територіями, у нас є три треки. Перший - зупинення незаконного сигналу", - наголосила Джапарова.

Вона нагадала, що 503 радіо- і ТБ-частоти сьогодні незаконно використовуються російськими окупантами. Ці частоти належать Україні, є майном України, але на них мовить російська пропаганда, просуваючи антиукраїнський дискурс, використовуючи мову ворожнечі проти Української держави і суспільства. Цей сигнал сьогодні, на жаль, можна вільно отримувати, на Херсонщині в тому числі.

"Ми пояснювали нашим міжнародним партнерам, що з класичної точки зору блокування сигналу не є демократичним, але в даному контексті це зупинення незаконного сигналу, тому що саме мовлення з окупованих територій порушує всі принципи міжнародного права і координації Міжнародного союзу електрозв'язку, який присвоїв ці частоти Україні", - підкреслила Джапарова.

Друга задача, за словами посадовця, - це розвиток мовлення на окуповані та прилеглі до них українські території. За позитивний приклад Джапарова навела вежу на Чонгарі, яка продемонструвала співпрацю між приватними установами і державою: комерційна установа швидко збудувала вежу, яка уможливила мовлення багатьох медіа, як радіо, так і ТБ. Сигнал від неї сьогодні доходить не тільки на південь Херсонщини, а й у Крим.

"В планах у нас нарощення висоти вежі у Чаплинці, яка збільшить радіус покриття українським сигналом, в тому числі, окупованої території", - зазначила Джапарова.

Третя задача - це контент, додала заступник міністра інформполітики, анонсувавши підбиття результатів конкурсу для медіа, які минулоріч напрацювали контент із загальною назвою "Реінтеграція Криму". Кілька ЗМІ-"переселенців" виграли конкурс і отримають фінансову підтримку Мінінформполітики - близько 2 млн грн. Презентація результатів конкурсу відбудеться вже цього четверга.

На думку Джапарової, наразі висвітлення теми Криму і Донбасу не є достатнім. За результатами моніторингу інформаційних каналів, частка інформації про Донбас складає 8,7%, а про Крим - лише 2,2%. Якщо ж до уваги брати ще п'ять загальнонаціональних розважальних телеканалів, частка буде ще менша.

Тому, підкреслила заступник міністра, хоч держава не втручається в редакційну політику, Мінінформполітики намагається підтримати ті ЗМІ, які працюють в цій інформаційній ніші і не мають комерційної підтримки, зокрема,за рахунок реклами.

Презентований сьогодні аналітичний звіт, вважає Джапарова, допоможе у вирішенні цих завдань.

"Внутрішній пояс інформаційної безпеки - це усі регіони, які межують з Російською Федерацією. Ми чітко усвідомлюємо, що саме в цих регіонах локально запроваджуються спеціальні операції, додаткові інструменти впливу на населення. І для нас розуміти, що там відбувається в інформаційному середовищі, є ключовим питанням. Завдяки цьому дослідженню, цьому аудиту картина в нас набагато більш чітка. І для нас це запорука того, що у своїх рішеннях по реалізації конкретних проектів ми будемо більш адекватними тим вимогам, які сьогодні висувають об'єктивні обставини", - впевнена Джапарова.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3108913
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору