EN|RU|UK
 Політика України
  6812  64
Матеріали за темою:

 Філатов на з'їзді Порошенка розповів про корупцію та 10 проблем місцевого самоврядування

Реформа децентралізації поки що не є безповоротною. Для її затвердження треба прийняти Кодекс про місцеве самоврядування.

Про це заявив мер Дніпра Борис Філатов, виступаючи на форумі "Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом", повідомляє Цензор.НЕТ.

"Я тут сьогодні не через близькість до влади, і не через бажання взяти участь у розподілі матеріальних ресурсів. Я сьогодні тут, бо у кожного з нас є два шляхи. Перший шлях, це шлях руйнування. І другий шлях, це шлях творення. Коли я став мером великого, дуже складного міста, Дніпра, я став перед вибором, або творити добро і йти вперед, або загрузнути в жовчі колишніх образ і далі продовжувати з'ясовувати стосунки. Я зробив вибір і тому я тут сьогодні", - почав свій виступ Філатов.

"Ми (мери міст. - Ред.) не впевнені, що одна з найуспішніших реформ - реформа децентралізації, може бути безповоротною. ... Переважна більшість із цих людей (кандидатів у президенти. - Ред.) десятиліттями перебували в політичному істеблішменті і раніше нікому з них в голову не прийшла думка поділитися владою і повноваженнями з людьми, з територіальними громадами. І тільки один, ім'я його знаєте, поділився владою, повноваженнями з людьми. Цого прізвище Порошенко", - заявив мер Дніпра.

"Зовсім несправедливо не визнавати того, що сьогодні в кожному новому відремонтованому дитячому садку, в кожному новому кілометрі доріг, в кожному новому тролейбусі є частина заслуг Порошенка", - акцентував Філатов, зазначивши, що, на його думку, немає впевненості, що реформа децентралізації не може бути піддана ревізії.

"Є проблеми з цією реформою (децентралізації. - Ред.). Наприклад, сьогодні доходи крупнх мегаполісів, таких як Дніпро, Харків чи Одеса, виросли в процентному відношенні менше, ніж доходи міст із населенням до 100 тис. осіб. Великі міста стали пасинками цієї реформи. Адже драйвери прогресу в усьому світі - це великі мегаполіси. Ми маємо надати особливого значення децентралізації для великих міст. Світова тенденція свідчить про те, що частка великих у світовій економіці зросте з 11% до 37% ВВП. Великі міста не можуть увійти в майбутнє і бути конкурентоспроможними в усьому світі без розширення своїх прав", - запевнив Філатов.

"Великі міста залежать від субвенцій і дотацій з бюджетів держави. До нас постійно намагаються лізти в кишеню чиновники з Мінфіну. Це дійсно так. Особливо перед прийняттям кожного бюджету. Для того, щоб зробити децентралізацію безповоротною ми зобов'язані прийняти Кодекс про місцеве самоврядування", - закликав він.

"Основні ідеї, які мають бути обговорені:

Великим містам треба дати право делегувати повноваження і гроші громадам мікрорайонів. Спустити децентралізацію далі. Я не хочу, щоб люди ходили до мене за дитячими та спортивними майданчиками. Гроші мають бути в самому, самому низу. Ми повинні зробити автономними школи і лікарні. Вони не мають ходити в муніципалітети з простягнутими руками.

Ми зобов'язані ввести інститут мирових суддів. Тільки виборні, які користуються пошаною і повагою серед людей можуть вирішувати дрібні майнові спори.

Потрібно дати великим містам можливість позичати на зовнішніх ринках і випускати муніципальні бонди. Багаті міста можуть самі позичати гроші на зовнішніх ринках, а не просити тривалого узгодження у київських чиновників.

Земельний кадастр має бути у міст. Ним не повинні заправляти незрозумілі призначенці, які весь час штовхаються біля корупційної годівниці.

Місцеве самоврядування повинно мати право адмініструвати місцеві податки. Фіскали не хочуть цим сьогодні займатися.

Екологічні гроші, екологічний контроль мають належати територіальним громадам. Тільки ми на місцях можемо визначити баланс між закриттям шкідливих виробництв, між збереженням робочих місць, між компенсацією на рекреацію. Ми не розуміємо в промислових центрах, чому ми повинні дихати забрудненим повітрям, а дозвіл на викиди дають у міністерстві.

Ми маємо зізнатися, що заборона на азартні ігри провалилася і перетворилася на корупційну годівницю для правоохоронців і депутатів. Наші міста заполонили лото, ігрові зали і супутні їм ломбарди. Потрібно дати територіальним громадам можливість регулювати гральний бізнес", - заявив Філатов.

"І ще, Петре Олексійовичу, будь ласка, відженіть від нас надто велике завзяття Антимонопольного комітету і силовиків, які дуже часто шукають визнання, погони і може навіть гроші в місцевому самоврядуванні. Ніхто з мерів не зацікавлений покривати злодіїв і хабарників, але іноді вже стає просто неможливо жити", - додав мер Дніпра.

"Ми маємо поставити на широку громадську дискусію питання обговорення муніципальної поліції. У всьому світі п'яними хуліганами, дрібними крадіжками, парковками займаються поліцейські, що підкоряються місцевому самоврядуванню. Але якщо місцеві царі, нехай навіть на словах завдадуть збитків державі, має приїжджати столичний спецназ, безжально одягати наручники, і на довгі роки за ґрати", - резюмував Філатов.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3108866
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору