EN|RU|UK
 Суспільство
  4530  86

 В Україні мусульмани - повноцінні громадяни, а не як в РФ - люди другого сорту, - муфтій Духовного управління мусульман Ісмагілов

Незважаючи на спроби Росії нав'язати свою державно-релігійну модель щодо мусульман, в Україні не було і немає ґрунту для поширення екстремістських ідей перш за все тому, що мусульмани абсолютно повноцінні громадяни України, на відміну від Росії, де на державному рівні культивується ксенофобія, ісламофобія і переслідування за релігійною ознакою.

Як передає Цензор.НЕТ, про це заявив в інтерв'ю "ГОРДОН" муфтій Духовного управління мусульман України "Умма" шейх Саїд Ісмагілов.

Він зазначив: "Ні я, ні інші мусульмани України ніколи не педалювали тему екстремізму. Знаєте, чому? Тому що в Україні немає і не було так званого ісламського екстремізму. Але цей релігійний діяч (голова Духовного управління мусульман України шейх Ахмед Тамім, якого різко критикує Ісмагілов, - ред) 27 років поспіль розповідає, що в Україні повно ісламських екстремістів і терористів! Пам'ятаю, коли я був ще студентом Ісламського університету, постійно натикався на його виступи і публікації на цю тему.

Я народився в Донецьку, в татарській сім'ї, і прекрасно пам'ятаю, як в СРСР все релігійне життя мусульман України було в підпіллі. До незалежності у нас вважалося, що ні ісламу, ні мусульман в Україні немає. Пам'ятаю, як ми з рук в руки дбайливо передавали старе видання Корану, як намагалися знайти хоч якусь книгу про іслам, як з покоління в покоління трималися за свою віру і намагалися її зберегти.

Коли Україна стала незалежною, ми отримали можливість відроджувати нашу релігійну традицію. Це було свято! Ви не уявляєте, як раділи тисячі українських мусульман, як кримські татари почали повертатися до Криму, відбудовувати мечеті, збиратися разом молитися і відроджувати свою культуру, в тому числі релігійну традицію. І раптом в Україні на початку 90-х з'являється людина, яка постійно твердить, що люди, які вижили під радянським гнітом, суцільно "терористи-екстремісти".

Припустимо, хтось знає, чого не бачимо ми, мусульмани України. Але проходить 10 років від дня незалежності - немає жодних ісламських терористів-екстремістів. Проходить 20 років - нема ісламського радикалізму в Україні. Вже 27-й рік пішов, війна, Крим і Донбас окуповані, українські мусульмани борються з російським агресором і на фронті, і в тилу, немає жодних терактів, скоєних мусульманами з радикальними поглядами. Але людина все одно твердить і твердить: мовляв, в Україні повно ісламських терористичних угруповань. При цьому немає жодного реального факту на підтвердження його слів".

Ісмагілов, заявив про те, що мусульмани в Європі з'явилися з розпадом колоніальної системи, тільки в ХХ столітті, тоді як в Україні вони живуть довгий час і є корінними жителями: "Мусульмани Східної Європи, а тим більше мусульмани України, пройшли це ще 500 років тому. Ми є повноцінними громадянами України, частиною української політичної нації. При цьому ми залишаємося мусульманами, зберігаємо свою релігійну і культурну ідентичність, абсолютно толерантно ставимося до інших ідентичностей. Це і є зріле сучасне громадянське суспільство. Саме тому в Україні немає, не було і, сподіваюся, ніколи не буде ґрунту для "ісламського екстремізму".

Коментуючи ситуацію про те, що в РФ заохочують мусульман їхати воювати на Донбас на стороні терористів, муфтій підкреслив: "Прекрасно розуміючи, як працює кремлівський пропагандистський апарат, я, як муфтій, закликав мусульман Росії й інших країн не їхати воювати проти України, не підтримувати цю війну. Відкрито заявив про кремлівську брехні, про те, що в Україні ситуація з мусульманами набагато краща, ніж в Росії: ми тут повноцінні громадяни, а не як в РФ - люди другого сорту. Навіщо ж ви їдете вбивати братів-одновірців? Моє звернення мало великий резонанс і справило потрібний ефект, незважаючи на те, що деякі російські муфтії відкрито закликали мусульман їхати воювати проти України".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3108706
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору