EN|RU|UK
 Економіка
  1156  12

 Податківці на Одещині ліквідували центр мінімізації митних платежів, через який ввезли сільгосптехніки на 100 млн грн

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС в Одеській області зупинили діяльність центру мінімізації митних платежів, через який було проведено операцій на суму понад 100 млн грн.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу ДФС.

В рамках розслідування кримінального провадження у ч. 3 ст. 212 КК України була встановлена ​​група осіб, які надавали фізичним і юридичним особам послуги з ввезення на митну територію України сільськогосподарської техніки за заниженою митною вартістю.

Для реалізації злочинної схеми фігуранти створили низку підконтрольних компаній-імпортерів і підприємств-нерезидентів та здійснювали пошук фізичних і юридичних осіб (в основному фермерів і фермерських господарств), які планували здійснити придбання сільськогосподарської техніки за кордоном. Після чого зверталися до них із пропозицією надання послуг із ввезення цієї техніки за заниженою митною вартістю.

Досягнувши домовленості з клієнтом, організатор і учасники центру, використовуючи реквізити підконтрольних підприємств-імпортерів і нерезидентів, готували і подавали в митницю ДФС пакет документів (ЦМР, інвойси, сертифікати відповідності та інші документи) з явно недостовірними даними про митну вартість товарів, що імпортуються, тим самим занижуючи суму необхідних до сплати митних платежів.

Після завершення митних формальностей імпортовані транспортні засоби фактично передавалися замовникам із наданням їм необхідного пакету документів для реєстрації транспортного засобу та постановки на облік. Розрахунок за надані послуги здійснювався в готівковій формі без відображення у податковій та бухгалтерській звітності.

За результатами проведення розрахунків із замовниками реалізація імпортованих ТМЦ документально оформлялася на низку підприємств з ознаками "транзитності" для бестоварного формування податкового кредиту підприємствам реального сектора економіки.

Таким чином упродовж 2018-2019 рр. загальний обсяг проведених через підприємства, які входили в центр мінімізації митних платежів, імпортних операцій становив понад 100 млн гривень. Сума завданих державі збитків становить понад 7,8 млн грн.

На підставі постанов суду було проведено обшуки в офісному приміщенні та на автомобільному майданчику, де вилучено 12 вантажних автомобілів марки DAF, 14 напівпричепів KRONE орієнтовною вартістю понад 10,5 млн гривень, 33 автомобільні транзитні номери, печатки підприємств-нерезидентів, чорнові записи та фінансово господарську документацію.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3108664
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору