EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  1141  7
Матеріали за темою:

 Обговорювалася кожна кандидатура. Все відбувалося за відкритою процедурою, - заступник голови ВККС Щотка про відбір суддів в Антикорупційний суд

Заступник голови ВККСУ Станіслав Щотка розповів про процедуру розгляду кандидатур на посади суддів в Антикорупційний суд на спільних засіданнях ВККСУ та Громадської ради міжнародних експертів.

Про це він сказав сьогодні на брифінгу, передає кореспондент Цензор.НЕТ.

"І тоді, і зараз кожна кандидатура розглядалася дуже ретельно, - сказав Щотка, відповідаючи на запитання про порівняння попереднього конкурсу до Верховного суду і нинішнього конкурсу в Антикорупційний суд і про те, чому на нинішньому пройшли деякі кандидати, до яких раніше були зауваження з боку ради доброчесності. - Кожна кандидатура обговорювалася щодо всіх обставин і мотивів, претензій, які чули ми і представники Громадської ради доброчесності. І в цій (нинішній) процедурі були кандидати, щодо яких виникали питання. Після серйозного обговорення в залі і потім серйозного обговорення в нарадчій кімнаті вони вирішувалися. Хтось може продовжувати з ним (рішенням. - Ред.) не погоджуватися, це питання оцінки. Найголовніше, що це робилося за відкритою процедурою, за зрозумілими правилами і стандартами, які були визначені від самого початку, за участю міжнародної складової процесу, до якої точно немає претензій. Це люди з високим рівнем професіоналізму, неперевершеною репутацією, рекомендовані міжнародними організаціями".

"Кожна наступна процедура в цій країні має бути кращою, ніж попередня. В кожну наступну ми маємо переносити кращий досвід, і тоді буде ефект і результат, який би ми всі хотіли", - додав Щотка.

"На Заході, на Сході, на Півночі і на Півдні, на жаль, відбуваються не дуже хороші тенденції, коли судова влада починає ставати залежною або занадто залежною. Жодних прозорих процедур, як зараз у нас, і які можна критикувати, немає. Могли б ви ще кілька років тому прочитати досьє кандидатів, які опубліковані на сайті комісії? Або знати в принципі кандидатів на посади суддів? Ніколи це не було публічним. Чи транслювали в прямому ефірі співбесіду?", - додав глава ВККС Сергій Козьяков.

Козьяков закликав порівняти процедуру добору суддів із сусідніми країнами або зі США, щоб зрозуміти, що порівняння буде на користь України.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3108645
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору