EN|RU|UK
 За кордоном
  4579  106

 77% росіян виступають проти передачі Південних Курил Японії через побоювання "незворотного процесу перегляду кордонів", - опитування

Три чверті росіян дотримуються думки, що японській стороні не варто передавати південні острови Курильської гряди, свідчать дані опитування ВЦВГД

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Згідно з даними соціологічного дослідження, такої позиції дотримуються 77% росіян, 14% учасників опитування дотримуються протилежної думки. 1% опитаних не змогли визначити своєї позиції.

Основні аргументи респондентів, які виступають проти передачі островів, полягають у тому, що "питання вже вирішене, ці острови належать Росії". Серед аргументів також доводи про те, що в разі передачі "буде запущено незворотний процес перегляду кордонів", а також "ризик, що США будуть розміщувати на них свої бази", зазначають соціологи.

Зі свого боку, прихильники передачі островів Японії вважають, то такий крок був би важливим для вибудовування вигідних двосторонніх взаємин і підписання Мирного договору, повідомили у ВЦВГД.

"Посилюється думка, що за взаємодії з Японією щодо питання південних островів Курильської гряди необхідно продовжувати переговори стільки часу, скільки буде потрібно, щоб прийти в підсумку до взаємоприйнятного рішення (із 35% у 2009 р. до 51% у 2018 р.). Оперативне підписання мирного договору за можливої шкоди інтересам Росії, як і припинення взаємодії з Японією з цього питання, підтримує меншість (по 13%)", - зазначають соціологи.

"Питання належності Південних Курил уже кілька десятиліть перебуває у фокусі уваги більшості росіян. Будь-який натяк на можливість віддати острова Японії викликає, як правило, обурену реакцію суспільства. Люди не розуміють, навіщо віддавати острови, які щиро вважають російськими, і бояться ланцюгової реакції перегляду результатів Другої світової війни, до яких зараховують і питання належності островів", - коментує дані опитування генеральний директор ВЦВГД Валерій Федоров, якого цитує прес-служба соціологічного центру.

"Тому наша головна суспільна вимога до російсько-японських переговорів - не швидке досягнення будь-якого результату, а ефективний з точки зору наших інтересів результат - безвідносно до того часу, який доведеться витратити на його досягнення", - сказав В. Федоров.

Ініціативне всеросійське опитування проведено 26 листопада серед 1600 респондентів віком від 18 років.

Позиція Москви полягає в тому, що Південні Курили увійшли до складу СРСР за підсумками Другої світової війни, і російський суверенітет над ними, що має міжнародно-правове оформлення, сумніву не підлягає.

У Токіо, зі свого боку, продовжують заявляти, що мирний договір буде укладено тільки після вирішення проблеми "північних територій", які перебувають під окупацією.

У вересні 2018 року на Східному економічному форумі президент РФ Володимир Путін запропонував японському прем'єр-міністру Сіндзо Абе укласти мирний договір "без будь-яких попередніх умов". Японський прем'єр назвав таку пропозицію неприйнятною.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3108542
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору