EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  2007  32

 "Росіяни просто використовують той вакуум, який утворився в європейській душі", - посол України в Австрії Щерба про російську пропаганду

На думку дипломата, Росія перетворилася на "альтернативну Європу" для тих, кому не подобають США та ЄС.

Про це посол України в Австрії Олександр Щерба розповів в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

"Розумієте, якось ми в Україні дуже вже зациклилися на цій могутній російській пропаганді. Так, вона сильна. Але вона не була б такою сильною, якби Європа нині не була слабкою. І в цьому головна проблема: росіяни просто використовують той вакуум, який утворився в європейській душі. Заповнюють його всякою всячиною", - сказав дипломат.

За словами Щерби, РФ поступово перетворюється на "альтернативну Європу" для тих, кому не подобаються ні США, ні ЄС.

"Ці люди із задоволенням дивляться на Росію як якийсь альтернативний маяк. І так, такі люди є як ліворуч, так і праворуч. Але це своя доморосла європейська болячка, а не витівки Путіна. Європа перебуває в кризі - і вихід з неї ще не проглядається", - розповів посол.

Олександр Щерба і сам, перебуваючи на посаді посла, постраждав від брехні пропагандистів.

"Коли я щойно приїхав до Австрії, один лівий австрійський сайт написав, що приїхав відомий український націоналіст, якого прислав Яценюк, щоб поширював згубні для Європи націоналістичні ідеї", - розповів посол.

Утім, за словами Щерби, на політику Австрії мало впливають навіть більш значні епізоди, як, наприклад, візит Путіна на весілля міністра закордонних справ Австрії Карін Кнайсль.

"На політику Австрії це ніяк не вплинуло. Головування в ЄС минуло саме так, як очікувалося. І ми дуже вдячні Австрії - зокрема Карін Кнайсль - за те, що не змінилися ні політика санкцій, ні риторика, ні принципова позиція в ЄС... Тобто - так, це був неприємний епізод. Але - лише епізод", - підсумував дипломат.

Повний текст інтерв'ю читайте тут.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3108257
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору