EN|RU|UK
 Суспільство
  1168  6

 Делегатів у Києві на всеукраїнський з'їзд адвокатів вибирали з порушеннями закону, - член громадської ради Остапенко

Юрист, член громадської ради з оцінки суддів та кандидатів у судді Дмитро Остапенко оприлюднив інформацію про те, як у Києві відбувалися вибори делегатів на Всеукраїнський з'їзд адвокатів.

Як передає Цензор.НЕТ, про це він написав у Фейсбуці.

Остапенко зазначив: "Пам'ятаєте славетні часи правління "донецьких", коли вони проводили засідання Парламенту не в будівлі Верховної Ради, а в приміщенні одного з її комітетів, не пускаючи при цьому туди опозиційних депутатів? Забули? А от в Національній асоціації адвокатів України цю схему пам'ятають, цінують та застосовують.

Сьогодні в усіх районах Києва відбуваються конференції адвокатів, які повинні визначити делегатів на загальнодержавний З'їзд, де буде обрано членів Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів від Адвокатури.

Серед погоджених Л. Ізовітовою кандидатур - діючі члени Вищої ради правосуддя Гречківський та Маловацький, які у порушення Конституції вдруге намагаються потрапити до найвищого органу суддівської гілки влади. У свою чергу, для оцінювання професійних навичок суддів до ВККС планують відрядити пана Дроздова, який до того намагався стати суддею Верховного Суду, але не зміг успішно скласти тестування.

І ось тут найцікавіше. Для нинішніх керманичів НААУ критично важливо, аби на З'їзд потрапили виключно "правильні" адвокати. Не дарма ж місцем його проведення визначили гірськолижне курортне містечко Плай, поодаль від занадто цікавих очей. Для вирішення цієї задачі стали в нагоді методи, застосовані бандою Януковича, а по суті типовий шахер-махер.

Дуже багато моїх колег сьогодні повідомили, що мали складнощі із отриманням мандату (кольорового папірця для голосування) або взагалі не змогли отримати його, оскільки під час реєстрації на районні конференції в них вимагали паперовий витяг з відкритого електронного Єдиного реєстру адвокатів України, доступ до якого має кожен охочий (ось пруф - www.erau.unba.org.ua). При чому, витяг мав бути надрукований на кольоровому бланку.

Цілком зрозуміло, що "правильні" адвокати прибули із такими витягами. Мабуть дуже передбачливі, бо Регламентом проведення така вимога ніколи не була передбачена.

Не знаю, на що саме розраховує пані Ізовітова, яка за влади регіоналів очолювала Вищу раду юстиції, але щось мені підказує, що результати З'їзду адвокатів України з високим ступенем вірогідності будуть оскаржені в судах. Відсьогодні абсолютно неможливо говорити про те, що всі делегати на цей З'їзд були обрані у відповідності до визначеної законом процедури, а відтак - під сумнівом опиниться легітимність прийнятих рішень.

Я послідовно підтримував та підтримую реформу адвокатури за законопроектом #9055, оскільки у разі його прийняття право кожного адвоката на участь у професійному самоуправлінні не підлягатиме подібним ганебним обмеженням.

Сьогодні ж знову дякую очільникам НААУ за неперевершену рекламу власної діяльності! Браво! Продовжуйте в тому ж дусі!".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3108156
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору