EN|RU|UK
 Політика України
  2972  93

 Переселенці зможуть проголосувати на виборах президента України за особливою процедурою, - глава ЦВК Сліпачук

Сьогодні вже більш-менш зрозуміло, як люди розселилися, це не 2015 рік. За словами голови Центральної виборчої комісії України Тетяни Сліпачук, ЦВК сподівається, що парламент розгляне питання про зміну законодавства, згідно з яким переселенці зможуть голосувати за мажоритарними округами на тих територіях, де вони фактично проживають.

Переселенці зможуть проголосувати на виборах президента України 2019 року за особливою процедурою, повідомила голова Центральної виборчої комісії України Тетяна Сліпачук, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Гордон

"Люди, які подають заяви в найближчий орган ведення Державного реєстру виборців зараз, не чекаючи останнього дня, поки немає черг, витрачають на реєстрацію десять-п'ятнадцять хвилин", - сказала Сліпачук.

Вона зазначила, що зараз переселенці не можуть обирати мажоритарних депутатів, тому що місце голосування в мажоритарних округах чітко прив'язане до місця реєстрації.

"Для того щоб це змінити, потрібно змінити закон. Це пряма норма. Там, де є пробіл, комісія ще може своєю постановою дати якісь роз'яснення та його закрити. Але якщо це стосується прямої норми закону, як, наприклад, це було з воєнним станосм, то комісія зробити нічого не може", - продовжила голова ЦВК.

На запитання, чи правильно дати внутрішньо переміщеним особам можливість голосувати на місцевих виборах у тих мажоритарних округах, де вони фактично проживають, Сліпачук відповіла: "Це дуже складне питання, воно залежить насамперед від того, наскільки ці люди інтегруються в життя мажоритарного округу".

"Якщо так сталося і люди вже реально стають суб'єктами територіального об'єднання, села, району - вони 100% мусять мати можливість брати участь у формуванні влади. Це взаємний процес, процес інтеграції та реалізації політичних прав. Сьогодні вже більш-менш зрозуміло, як люди розселилися, це не 2015 рік. Зараз вони вже починають осідати, у найкращому сенсі цього слова. Є об'єктивні підстави говорити, що люди інтегруються, значить, вони мають право брати участь у житті цієї території. Тому будемо сподіватися, що парламент зараз або між виборами розгляне це питання. Ми порушуватимемо", - заявила голова ЦВК.

Вибори президента України відбудуться 31 березня 2019 року, також на 2019 рік заплановано парламентські вибори.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3108075
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору