EN|RU|UK
 Події
  1088  40
Матеріали за темою:

 Вимагаємо від РФ направити поранених військовополонених моряків у нейтральну країну для надання їм кваліфікованої медичної допомоги, - Денісова офіційно звернулася до послів країн ЄС

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася із заявою до глав диппредставництв країн Євросоюзу, в якій розповіла про ситуацію з незаконним затриманням, взяттям у полон і утримуванням під арештом 24 військовослужбовців Військово-морських сил ЗСУ Російською Федерацією, закликала ЄС посилити тиск на Росію для їхнього звільнення, а також зажадала від Москви передати поранених моряків у нейтральну країну для надання медичної допомоги.

Як передає Цензор.НЕТ, текст звернення Денісова опублікувала в Фейсбуці.

"Згідно з Третьою Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими 24 українські моряки мають статус військовополонених. Це визнає більшість цивілізованих країн світу... Зокрема, я вимагаю від РФ направити поранених військовополонених у третю (нейтральну) країну, для надання їм кваліфікованої медичної допомоги. Це відповідало б положенням Женевської конвенції 1949 року", - йдеться в тексті.

Український омбудсмен звернула увагою європейських дипломатів на те, що одним із головних питань залишається стан поранених моряків, яким, як і всім іншим полоненим, у січні 2019 року суд у Москві продовжив термін утримання під вартою на 3 місяці. "Ні я, ні адвокати досі не отримали підтвердженої медичними довідками офіційної інформації про те, які саме поранення були отримані, як здійснювалося лікування і як почуваються українські моряки.

"За інформацією адвоката Сергія Бадамшина, який особисто бачив Василя Сороку 22 січня 2019 року, моряк вимагає негайної медичної допомоги. Функції руки не були відновлені, пальці не згинаються, набряк не сходить, а в самій руці залишилися осколки", - написала Л.Денісова.

Крім того, повідомляє вона, координатор групи адвокатів Микола Полозов має інформацію, що поранених моряків Андрія Артеменка і Андрія Ейдера готують до перевезення з медичного блоку СІЗО "Матроська тиша" в СІЗО "Лефортово", де відсутні можливості для надання медичної допомоги, хоча їхнє лікування і реабілітація мають тривати.

"Закликаю країни ЄС посилити тиск на російську владу з метою дотримання нею норм міжнародного гуманітарного права. Наполягаю не тільки на збереженні, а й на подальшому посиленні відповідних санкцій... Наполягаю на звільненні українських військовополонених моряків без будь-яких умов із боку РФ, враховуючи основоположні принципи, які закладені в Женевській конвенції", - написала у своїй заяві Л.Денісова.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Таким чином, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3107967
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору