EN|RU|UK
 Суспільство, За кордоном
  7178  50
Матеріали за темою:

 Видається, що РПЦ взяла Ісуса Христа в заручники і маніпулює найсвятішим, що є в церкві, - екзарх Даниїл про реакцію Москви на Томос ПЦУ

Константинопольський патріархат ніяк не реагуватиме в разі, якщо Російська православна церква накладе анафему або оголосить єретиком Вселенського патріарха Варфоломія.

Про це розповів екзарх Вселенського патріархату, архієпископ Даниїл Памфілійський Української православної церкви в США в інтерв'ю "BBC Україна", передає Цензор.НЕТ.

На відповідне запитання журналіста він сказав: "Константинополь не буде робити нічого. Щоб оголосити щось єрессю, потрібні догматичні передумови. Ми не можемо вживати церковні санкції, щоб задовольнити свої політичні або світські амбіції. Тут справа не полягає в догматиці церкви чи вчення. Росія вважає, що має суверенне право на колишні 15 республік СРСР. Це абсолютно несправедливо, тому ми жодним чином не реагуватимемо на якісь санкції чи анафеми. Вони обірвали євхаристійне спілкування з Костянтинополем. Я згоден із Албанським архієпископом, і сам не раз це говорив: видається, що вони схопили Ісуса Христа в заручники і маніпулюють найсвятішим, що є в церкві".

"Критерії церкви не в грошах, а в тому, як вона готова пожертвувати собою заради служінню пастві, якій вона служить. Це моя відповідь церкві Росії. Ми не порівнюємо якості церкви, ґрунтуючись на кількості парафій, які вона має. Ми робимо це на основі того, що вони роблять на благо своєї пастви. Так, Константинопольська церква менша, якщо тільки брати територію Туреччини. Це маленька церква і старовинний патріархат, але він готовий пожертвувати тим, що має, і навіть своєю репутацією заради того, щоб повернути додому дитину, яка заблукала і яка існує сама по собі. Навіть якщо інші не будуть у цьому згодні з Константинополем. Власне, це ми зробили з Україною. Патріарх Варфоломій направляє своїх представників і архієреїв у країни, де православ'я є абсолютною меншістю, де доводиться засновувати парафії або служити в підвалах чи гаражах. Так, нам потрібні гроші на прожиття, але це - не головне. Багатство не є фактором того, що є церква. Церква не є банківською структурою", - відповів Данило на закиди РПЦ в тому, що Вселенський патріархат не має багато парафіян і розташований у мусульманській країні.

Нагадаємо, 6 січня в церкві святого Георгія в резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії за участю Патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України Епіфанію вручили Томос про автокефалію української церкви.

Після надання Томосу Україні Президент Петро Порошенко заявив про те, що гарантує повагу до релігійного вибору і віросповідання кожного громадянина країни.

9 січня в Константинополі члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію української церкви.

15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Тоді ж почався перехід парафій УПЦ МП у ПЦУ. В інтернеті навіть створили інтерактивну карту таких переходів. Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що всі віряни в Україні мають добровільно обирати свій релігійний центр.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3106018
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору