EN|RU|UK
 Суспільство
  953  5

 Мін'юст РФ зажадав виключити Курбедінова з кримської колегії адвокатів. ДОКУМЕНТ

Мін'юст Росії зажадав від "Кримської центральної колегії адвокатів" виключити з числа засновників і членів адвоката Еміля Курбедінова.

Російське відомство посилається на рішення Залізничного (26 січня 2017 року) і Київського (7 грудня 2018 року) районних судів Сімферополя, де розглядалися адміністративні провадження проти Курбедінова за репости в соцмережах, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Новую газету.

Окупанти двічі звинувачували Курбедінова за статтею 20.3 КоАП РФ (Пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки екстремістських організацій, або інших атрибутики або символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами) за литсування в ВКонтакте і Facebook 2013 року. Пости були ідентичні, щоб притягнути Курбедінова до відповідальності двічі, в листопаді 2018 року з'явився лист-донос якогось Muallem Sahim, відправлений на електронну приймальні кримської прокуратури нібито з Дамаска.

Мінюст РФ зажадав виключити Курбедінова з кримської колегії адвокатів 01
Мінюст РФ зажадав виключити Курбедінова з кримської колегії адвокатів 02

"Відповідно до пп. 4 п. 1.2 ст. 15 Федерального закону від 12.01.1996 року № 7-ФЗ "Про некомерційні організації"... не може бути засновником (членом) некомерційної організації особа, щодо якої набрало законної сили рішення суду, яким встановлено, що в його діях є ознаки екстремістської діяльності. Отже, Курбедінов Еміль Махсудович не може входити до складу засновників (членів) Організації", - йдеться в листі окупантів.

Мін'юст виніс "Кримській центральній колегії адвокатів" попередження і зобов'язав до 1 березня 2019 року "усунути порушення чинного законодавства", тобто виключити Курбедінова з числа засновників і членів. Вимога виключити адвоката Курбедінова з членів колегії на цій підставі фактично означає позбавлення його права займатися професійною діяльністю.

Адвокат заявив, що добровільно залишати колегію він не стане, оскаржуватиме припис мін'юсту, що означає, що його будуть намагатися виключити судовим рішенням. Вступити в іншу колегію або створити власне адвокатське утворення він не зможе, через три місяці після виключення Курбедінову загрожує позбавлення статусу. Якщо він не буде виключений, це може бути використано для ліквідації всієї колегії.

"Антиекстремістське законодавство, як ми не раз вже спостерігали, - лише інструмент для переслідувань, в цьому випадку незалежних адвокатів. Колеги не підозрюють, яка бомба уповільненої дії підкладена зараз під всю нашу адвокатську спільноту. Список "екстремістських" організацій великий і постійно збільшується. Достатньо "виявити" один пост у соціальних мережах і все, ти ізгой і позбавлений прав. І не потрібно ніяких кваліфікаційних комісій і довгих тяжб, досить одного адміністративного провадження і приписи Мін'юсту", - прокоментував лист відомства Курбедінов.

Курбедінов бере участь у низці справ кримських татар, переслідування яких правозахисний центр "Меморіал" називає політичним. У січні 2017 року адвокат отримав правозахисну премію організації Front Line Defenders.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3105736
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору