EN|RU|UK
 Політика України
  7955  77
Матеріали за темою:

 55 зі 113 кандидатів до Антикорупційного суду мають ознаки недоброчесності, - громадські організації. СПИСОК

Майже половина кандидатів до Вищого антикорупційного суду мають ознаки недоброчесності.

Про це на прес-конференції в середу заявили представники громадських організацій "Центру протидії корупції", "Фундації DEJURE", "Автомайдану" та "Transparency International Україна", передає Цензор.НЕТ.

"Антикорупційні організації проаналізували майно, бізнесові та політичні зв’язки кандидатів і їхніх родин, а також попередні судові рішення кандидатів. Загалом у списку претендентів, репутація яких під сумнівом, 55 зі 113 кандидатів, які раніше успішно склали іспити до Вищого антикорупційного суду", - пояснили активісти.

"Політичний клас 2,5 року опирався створенню антикорупційного суду і тепер, коли триває конкурс до нього, влада не полишає спроб призначити лояльних кандидатів. Політики можуть робити ставку не тільки на суддів, які своїми неправосудними рішеннями вже довели лояльність системі, але й на кандидатів - "сірих конячок"", - зазначає експерт Центру протидії корупції Анастасія Красносільська. "Саме тому ми вважаємо, що кандидатам із будь-яким сумнівом щодо їхньої доброчесності чи політичних зв’язків - не місце в антикорупційному суді", - додає Красносільська.

Найбільше запитань до кандидатів викликали декларації, зокрема, через майно, оформлене на родичів. Також аналітики звернули особливу увагу на суддівські рішення претендентів та неетичну поведінку.

Так, наприклад, серед кандидатів суддя Шевченківського районного суду міста Києва Оксана Голуб, яка брала участь у "справах Майдану" - позбавляла активістів права керування транспортним засобом.

55 зі 113 кандидатів до Антикорупційного суду мають ознаки недоброчесності, - громадські організації 01
55 зі 113 кандидатів до Антикорупційного суду мають ознаки недоброчесності, - громадські організації 02

Також бере участь у конкурсі суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Інна Білоус, яка ухвалювала рішення проти активістів Революції Гідності. 10 грудня 2013 року колегія суддів, у складі якої була Білоус, повністю задовольнила адміністративний позов Тернопільської обласної державної адміністрації про обмеження права на мирні зібрання політичним партіям та необмеженому колу третіх осіб у частині місця їхнього проведення від 10 грудня 2013 року до 7 січня 2014 року.

"Судді Майдану - найяскравіший приклад того, коли судді слухняно та безапеляційно виконували рішення, які їм "спускали" згори. Неприпустимо, щоб справи топ-корупціонерів розглядали судді Майдану, які незаконно засуджували активістів Революції Гідності, або ж виправдовували суддів, які ухвалювали такі рішення", - підкреслює представниця всеукраїнського об’єднання "Автомайдан" Катерина Бутко.

"Серед сумнівних рішень кандидатів до Антикорсуду не лише переслідування майданівців.

До списку сумнівних кандидатів увійшов, наприклад, суддя Шевченківського районного суду міста Києва Євген Мартинов, який під час своєї роботи в Бориспільському районному суді допоміг особі в нечесний спосіб отримати 16 га землі під Києвом. Однак зміг уникнути покарання", - зауважили активісти.

Одним із порушень, що часто трапляються в кандидатів, є приховування власних доходів або неправдива інформація в деклараціях.

Так, серед кандидатів є адвокат Василь Постульга, який, імовірно, вдався до приховування власних доходів. Згідно з декларацією за 2017 рік, він особисто не мав жодних доходів, а його дружина - 150 тис. грн. З цієї суми 116 тис. грн є негрошовим подарунком від іноземного громадянина. При тому Василь Постульга володіє 13 ділянками в Київській області.

Або ж адвокат, науковець Хмельницького університету управління права та юрист ПМП "Медична практика" Оксана Каденко вказала неправдиву інформацію в декларації за 2017 рік. Там відсутня інформація про компанію її чоловіка ТОВ "Берест 2012", на яку податкова подала до суду за несплату 387 тисяч гривень податків.

55 зі 113 кандидатів до Антикорупційного суду мають ознаки недоброчесності, - громадські організації 03

Крім того, виникають сумніви щодо спроможності частини кандидатів або їхніх близьких родичів купувати дорогу нерухомість чи автівки. Наприклад, адвокат Дмитро Ягунов придбав квартиру в Києві вартістю понад 1,3 млн грн. При цьому він задекларував у 2015 році дохід на рівні 20 тис. грн, а в 2017 - 40 тис. Звідки в нього гроші на таку квартиру в столиці - невідомо.

55 зі 113 кандидатів до Антикорупційного суду мають ознаки недоброчесності, - громадські організації 04

"Вважаємо, що за відсутності вичерпних пояснень з боку кандидатів сумнівне майно, навіть зареєстроване на родичів чи покладене під подушку Святим Миколаєм, унеможливлює призначення кандидатів на посаду суддів Вищого антикорупційного суду. Водночас запрошуємо кандидатів оприлюднити документи, які б спростували висновки експертів громадських організацій", - говорить експерт Фундації DEJURE Ірина Шиба.

Список кандидатів на посади суддів Антикорупційного суду, які, на думку громадських організацій, не гідні місця в суді:

 1. Білоус Інна
 2. Біцюк Андрій
 3. Бурбела Юрій
 4. Бурда Петро
 5. Воронько Володимир
 6. Головатий Роман
 7. Головчак Мар'ян
 8. Голуб Оксана
 9. Гончарук Василь
 10. Дідик Микола
 11. Дмитрієв В'ячеслав
 12. Жовноватюк (Кицюк) Вікторія
 13. Загородній Анатолій
 14. Заєць Тарас
 15. Івасин Олександр
 16. Каденко Оксана
 17. Канівський В'ячеслав
 18. Квятковський Анатолій
 19. Кімстачов Олег
 20. Кос Ігор
 21. Котубей Іван
 22. Крутій Юрій
 23. Круценко Тетяна
 24. Кудрявцев Ігор
 25. Кулініч Юрій
 26. Легких Кирило
 27. Лєонов Олександр
 28. Малєєв Андрій
 29. Мартинов Євген
 30. Марчак Віталій
 31. Маслов Віктор
 32. Мицак Мар'ян
 33. Міліціанов Роман
 34. Мойсак Сергій
 35. Надточиєва Анна
 36. Олійник Оксана
 37. Онуфрієв Віктор
 38. Постульга Василь
 39. Сало Андрій
 40. Сингаївський Олександр
 41. Січеславський Ігор
 42. Смазнова Ірина
 43. Станіславський Валерій
 44. Тішко Дмитро
 45. Федяєв Сергій
 46. Хитрик Руслан
 47. Цікало Володимир
 48. Чайкін Ігор
 49. Чайкіна Ольга
 50. Черниш Тетяна
 51. Чорна Валерія
 52. Шекеря Ірина
 53. Штульман Ігор
 54. Ягунов Дмитро
 55. Яковенко Андрій

Нагадаємо, що наприкінці грудня Вища кваліфікаційна комісія суддів оприлюднила список зі 113 кандидатів, які успішно склали іспити і проходять до наступного етапу конкурсу. Зараз м'яч на полі Громадської ради міжнародних експертів, якій виділили 30 днів (до 26 січня), щоб накласти вето на сумнівних кандидатів до Вищого антикорупційного суду.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3105538
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору