EN|RU|UK
 Політика України, Економіка, Суспільство
  1271  9

 У результаті поправок до Податкового кодексу, Антимонопольний комітет втратив право розглядати справи, пов'язані з інтелектуальною власністю, - Загребельська

Державний Уповноважений в Антимонопольному комітеті України Агія Загребельська заявила, що внаслідок поправок, ухвалених до Податкового кодексу в "бюджетну ніч" Антимонопольний комітет втратив право чіпати будь-яку діяльність, пов'язану з правом інтелектуальної власності.

Як передає Цензор.НЕТ, про це вона написала в Фейсбуці.

Загребельська зазначила: "Черговий сюрприз після "бюджетної ночі". Народні депутати тоді прийняли до Податкового кодексу ще й ось цю норму/поправку - про фактичну заборону Антимонопольному комітету взагалі торкатись будь-якої діяльності/правовідносин, що пов‘язані з використанням будь-чого, що є об’єктом прав інтелектуальної власності.

Судячи по тому, що новина про це з`явилась на сайті Фонду, можу припустити, що це пов’язано з оцінкою для цілей оподаткування, майданчиками та Медирентом.

Це погано звісно, але все набагато гірше. Наслідки на сьогодні важко передбачити в силу їх масштабності. В якому відсотку сьогоднішніх кейсів АМКУ компанії-відповідачі або учасники концентрації здійснюють діяльність, пов’язану з використанням об`єктів прав інтелектуальної власності?! Який відсоток обігу товару в Україні, пов’язаний з використанням об`єктів прав інтелектуальної власності?! А лайфхак уникнення антимонопольного розслідування взагалі стає простим та доступним - зареєструвати торгову марку, патент, або будь-який інший об’єкт інтелектуальної власності, і профіт - можеш подавати в АМКУ клопотання про закриття розслідування на цій підставі?

Звісно, в нашому Законі "Про захист економічної конкуренції" є норма-запобіжник, яка говорить про те, що особливості застосування цього закону встановлюються саме цим законом (ч. 3 ст. 3). Але який буде фінал цієї "юридичної" дискусії? Автори прорахувалися чи все ж таки у них вдастся "виключити" Комітет, як захисника конкуренції, зі всіх правовідносин, які хоч якимось чином пов`язані/будуть пов`язані з використанням об`єктів права інтелектуальної власності? - покаже час.

А поки хотілось би, щоб здоровий глузд взяв гору над "хотєлками", адже мова йде вже не про якусь конкретну схему, а про інституційну спроможність конкурентного відомства в країні, яка поки не може похизуватись "приборканими монополістами" та високим рівнем конкуренції".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3104955
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору