EN|RU|UK
 Суспільство
  697  10

 Суспільство і активісти не мають припиняти боротьби за звільнення політв'язнів, - засуджений в РФ кримчанин Зейтуллаєв

Фігурант справи "Хізб ут-Тахрір" (севастопольська група) Руслан Зейтуллаєв, який відбуває 15-річне покарання в Башкортостані, звернувся з відкритим зверненням до суспільства і громадських активістів.

Про це написав у Facebook журналіст Антон Наумлюк, передає Цензор.НЕТ, і подав текст повністю:

"Відкрите звернення до суспільства і громадських активістів

Доброго часу доби. Ось і минув черговий рік ув'язнення в російських в'язницях і таборах для "в'язнів совісті". Для когось це перший рік, для когось - другий, а для когось це вже чотири роки. Так, звісно, боротьба за політичних в'язнів триває. Але той результат, який можна спостерігати на сьогодні, настільки малий, що, мабуть, цього недостатньо.

Репресивна машина за ці роки не припинила своїх дій стосовно незгодних, а навпаки, лише в рази збільшила свої злочинні дії в Криму. А це ціла низка нових кримінальних справ, зламані долі, зруйновані сім'ї, переляк і психологічні цькування дітей, можливо, на все життя. І можна дуже довго перераховувати всі ті біди, яких зазнали мешканці Кримського півострова.

Але мета мого звернення не в цьому. Усе вищеперераховане не може не наводити на певні думки. А саме:

Сьогоднішній так званий "цивілізований світ" не в змозі боротися з несправедливістю. І фактично є "мовчазним спостерігачем" усього, що відбувається. Такі прописні поняття, як "права людини", "права на сповідування релігії", "дискримінація національних меншин" і багато іншого фактично сьогодні існують лише на папері. І всі ці гучні заяви, такі як: "Ми засуджуємо незаконні дії щодо кримських татар", "Ми не дозволимо витіснення з Криму незгодних", "Має дотримуватися право на мирні зібрання" і багато інших гасел схожі лише на "популізм". Перепрошую за ці слова, але перебуваючи тут і чуючи, що відбувається в Криму, мені складно реагувати якось по-іншому.

З огляду на те, що я перерахував, хочу звернутися до вас, суспільства загалом, і до громадських активістів за межами Криму зокрема.

Спостерігаючи всю ту несправедливість, ви не маєте зупинятися, а навпаки, активніше вимагати від цих урядів таких положень:

  1. Щодо дискримінації кримських татар-мусульман мають ухвалюватися не тільки рішення, які будуть фактично лише на папері, а й їхнє практичне застосування в житті.
  2. Говорити завжди і всюди, наприклад, на круглих столах, семінарах, конференціях, форумах, у якому становищі перебувають громадські активісти, цивільні журналісти, волонтери і подібні до них люди в Криму. Що жодна з цих груп не перебуває в безпеці. І що, попри все це, вони продовжують свою роботу в умовах цілковитого беззаконня. За що найчастіше і опиняються за ґратами в'язниць.
  3. Продовжувати готувати різні проекти для в'язнів совісті та їхніх сімей у Криму і за його межами в підтримку "політв'язнів".

Зі свого боку, хочу зауважити, що ми бачимо вашу роботу, знаємо про те, що про нас не забули. І те, що результат не позитивний, особисто для мене не так важливо. Тому що я віруюча людина. А тому, хто вірує, не властиво жалкувати про те, що визначено Господом. Я в усьому уповаю тільки на волю Всевишнього. Знаючи, що люди в усьому цьому процесі дотримуються позиції або добра, або зла. Так, на сьогодні можна сказати, що зло перемагає. Але на мій погляд, та й, напевно, кожна розумна людина зі мною погодиться, зло - це явище тимчасове і має лише проміжний характер. Також прошу вас усе перераховане вище сприймати лише як звернення і заклик до живих сердець. Заздалегідь сподіваюся, що ви відгукнетеся на це звернення. Докладіть максимум зусиль для здійснення будь-яких ініціатив, спрямованих на зміну порочної дійсності.

Усім від мене величезний і теплий привіт. Завжди поруч із вами подумки, хоч і далеко від вас фактично. З повагою і добром до вас.

Руслан Зейтуллаєв".

Нагадуємо, Північно-Кавказький окружний військовий суд 7 вересня 2016 року визнав Зейтуллаєва винним в "участі в терористичному угрупованні" і засудив його до 7 років позбавлення волі. Російська прокуратура оскаржила це рішення у Верховному суді Росії, і справу було знову направлено в Північно-Кавказький окружний військовий суд на перегляд. Слідчі органи наполягали на тому, щоб Зейтуллаєв був визнаний не учасником, а організатором терористичного угруповання. Відповідна стаття Кримінального кодексу України передбачає санкцію від 15 років позбавлення волі до довічного ув'язнення. Суд засудив Зейтуллаєва до 12 років позбавлення волі.

27 липня Верховний суд Росії збільшив до 15 років термін позбавлення волі для Зейтуллаєва. У відповідь на це севастополець оголосив голодування. Захисники заарештованих і засуджених у "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

Зейтуллаєв був засуджений за звинуваченням у створенні осередку забороненої в Росії та в анексованому нею Криму організації "Хізб ут-Тахрір".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3103923
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору