EN|RU|UK
 Політика України
  31487  281
Матеріали за темою:

 Рада зобов'язала УПЦ (МП) вказати в назві належність до РПЦ

Верховна Рада України прийняла в цілому закон, який зобов'язує Українську православну церкву (Московського патріархату) у своїй назві вказати належність до Російської православної церкви (РПЦ).

Про це повідомляє парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

Проект закону (№5309) про внесення змін до закону "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо назви релігійних організацій за основу та в цілому підтримали 240 народних депутатів на пленарному засіданні парламенту в четвер.

Документ передбачає, що релігійна організація, що входить до структури релігійної організації з центром у державі, що вчинила військову агресію проти України і тимчасово окупувала її територію, зобов'язана в назві відображати належність до такої релігійної організації за межами країни.

Така релігійна організація в Україні буде зобов'язана у своїй статутній назві повністю вказувати назву тієї організації, частиною якої вона є, і центр якої розташовується за межами України, з допустимим додаванням слів "в Україні". Таке зобов'язання застосовуватиметься за кількох умов. Якщо в статуті релігійної організації в Україні зазначено належність її до структури іншої організації з центром за межами країни.

Якщо в статуті зарубіжної релігійної організації з центром у державі-агресорі сказано, що в її структуру входить чинна на території України релігійна організація, а також що її статутні органи управління ухвалюють рішення в канонічних і організаційних питаннях, які є зобов'язальними для релігійної організації на території України .

Крім того, в назві доведеться вказати належність до релігійного центру за кордоном, якщо керівники релігійної організації в Україні в обов'язковому порядку входять до статутних органів управління зарубіжної релігійної організації, згідно з її статутом, з правом вирішального голосу. У перехідних положеннях до закону сказано, що священикам, проповідникам релігійної організації, яка підпадає під дію цього документа, обмежать доступ до військових частин і з'єднань Збройних сил України та інших військових формувань у місцях їхньої дислокації.

Закон набуде чинності з моменту його публікації.

І якщо релігійна організація, яка підпадає під дію закону, протягом 4 місяців з цього дня не внесе зміни у свою офіційну назву і не подасть відповідні відомості на реєстрацію, її статут втратить силу в частині, яка визначає повну офіційну назву такої організації. Після набуття чинності закону центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику в сфері релігії, має провести релігієзнавчу експертизу зареєстрованих статутів релігійних організацій. Якщо будуть встановлені обставини, що регулюються цим законом, цей держорган зобов'язаний через офіційне видання "Урядовий кур'єр" поінформувати про них відповідну релігійну організацію.

Нині офіційна назва Української православної церкви, що перебуває в канонічному єднанні з Московським патріархатом, - Українська православна церква (УПЦ).

Нагадаємо, 15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Як повідомив прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря, згідно зі Статутом, ім'я предстоятеля "підноситься в усіх храмах Церкви за формулою "Блаженнішого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України", а також уточнив, що офіційна назва помісної церкви - Православна церква України.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3103356
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору