EN|RU|UK
 Київські новини
  1101  3

 Завтра в університеті Грінченка відбудеться презентація першої в Україні онлайн-бібліотеки аудіокниг українською мовою

20 грудня об 11:00 у Київському університеті імені Бориса Грінченка (вул. Маршала Тимошенка, 13-Б) відбудеться презентація соціального проекту, реалізованого в рамках Громадської бюджету Києва - "Слухай. Бібліотека аудіокниг українською мовою".

В ході проекту створено онлайн-бібліотеку аудіокниг класичної української прози і поезії, що входять до шкільної програми, а також творів відомих сучасників з їхнім авторським начитуванням, йдеться в анонсі заходу, передає Цензор.НЕТ.

Авторській команді "Типовий Київ" спільно з Інститутом журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка за рік вдалося реалізувати амбітне завдання – озвучити понад 100 книг та віршованих творів.

До начитування долучились теле- та радіоведучі, актори театру та кіно, зірки української музичної сцени, студенти та просто волонтери, які пройшли кастинг. Серед них: Валерій Харчишин, Даша Астаф'єва, Богдан Бенюк, Даша Коломієць, Назар Задніпровський, Павло Зібров, Тімур Мірошниченко, Євген Янович, Олександр Ярмак, Євген Галич, Женя Бардаченко (Jay DILEMMA), Олексій Супрун (Петро Бампер), Ірина Хоменко, Поліна Ткач, Олег Маслюк та інші відомі українці.

"Аудіокниг українською мовою вкрай обмаль, а в умовах сучасного розвитку технологій знання та культуру необхідно доносити в максимально простих та зручних формах. Аудіокнига – одна з таких форм", – коментують ініціатори проекту. Крім того, такий формат творів дуже потребують люди із особливими потребами (з вадами зору, діагнозами дислексії, труднощами у навчанні, зокрема з неспроможністю сприймати інформацію зорово).

Серед озвучених книг – класика української прози Ольги Кобилянської, Квітки-Основ'яненка, Івана Франка, Панаса Мирного, Валер’яна Підмогильного та ще десятки авторів. Понад 50 віршованих творів Максима Рильського, Олени Теліги, Дмитра Павличка, Лесі Українки, Миколи Хвильового та інших письменників. Сучасна література від Деркачової Ольги, Ліра Євгена, Сняданко Наталії, Христини Козловської. Марк Лівін та Катерина Бабкіна начитали свої кращі авторські роботи.

Проект реалізовано спільно з Департаментом освіти КМДА, і з 2019 року він стане ще одним інструментом сучасної школи.

Під час відкритої презентації авторська група офіційно запустить проект, розкаже про його створення, результати та подальші плани. На захід запрошені представники міської влади, зірки, що долучились до озвучування книг, а також автори сучасних творів.

Сайт проекту: https://sluhay.com.ua/

Місце проведення: вул. Маршала Тимошенка, 13-Б, Київський університет імені Бориса Грінченка.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3103179
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору