EN|RU|UK
 Суспільство, Технології
  1473  10

 У Дніпрі презентували унікальний Ситуаційний центр, який дасть змогу ефективно управляти міським господарством

18 грудня мер Дніпра Борис Філатов представив унікальний Ситуаційний центр міста. Інтерактивна система об'єднує датчики на мережах водоканалу, розподільних щитках, тягових підстанціях, ліфтах, а також GPS-системи на громадському транспорті, комунальній техніці, машинах швидкої допомоги. До неї підключено і правоохоронні органи. Все це дає змогу бачити картину міста як на долоні, а потім - ефективно управляти його роботою. Це економить міський бюджет. Зараз комплекс працює в тестовому режимі.

Електронна система Ситуаційного центру в Дніпрі здатна до самостійного навчання. Інформацію обробляють спеціальні оператори, які стежать за ситуацією. За необхідності можна проводити відеоконференції і виводити картинку подій у місті на великі екрани, обладнані в комплексі.

"Очі" ситуаційного центру - це керовані, панорамні і статичні камери спостереження. До кінця року мерія планує збільшити їхню кількість у місті до 720. Убезпечити камери від вандалів допоможе поліція. Також мережа матиме доступ до камер у ліфтових кабінах будинків. Такі хочуть встановити в близько п'ятисот підйомниках.

"Система безпеки в містах України охоплює кілька підсистем - коли працюють прямі державні і муніципальні функції. Муніципальну функцію зараз реалізував і представив мер Дніпра. Ми задоволені цією ситуацією. Є симбіоз між місцевим самоврядуванням і прямою державною функцією. Національна поліція, служба надзвичайних ситуацій має власні підсистеми реагування і спостереження. До цього ми додаємо ефективну систему, яку запропонували сьогодні. Ця система стала на крок ближчою до безпечного міста", - зазначив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час презентації центру.

Зараз Ситуаційний центр Дніпра об'єднує інформацію з пультів управління чотирьох комунальних підприємств - "Дорсервіс", "Безпечна й інноваційна освіта", "Муніципальна варта", "Міський електротранспорт".

Після виходу з тестового режиму до нього підключатимуть нові модулі. Зокрема на комунальну техніку. Через спеціальні датчики можна буде бачити, де є машина і чи належним чином вона працює. Вже наступного року в комплексі хочуть встановити також програмне забезпечення від ізраїльських розробників.

"Система дозволяє ефективно управляти міським господарством. Також один із пріоритетів міської влади - безпека городян. Ми не вирішили б цього завдання без тісної взаємодії з Національною поліцією. Маючи гроші і можливості, ми зробили цей продукт. Він, перш за все, - для відповідних державних служб, з якими чітка координація. Я радий бачити тут міністра внутрішніх справ, який також має стосунок до відкриття центру", - сказав мер Дніпра Борис Філатов.

Важливою є синхронізація з відомостями від силовиків, правоохоронців та екстрених служб - медиків і рятувальників.

Зараз налагоджено взаємодію з поліцією - правоохоронці направляють у центр всі заявки, що стосуються міста. Також Борис Філатов передав ГУ МВС України в Дніпропетровській області п'ять планшетів і пульт управління камерами проекту "Безпечне місто".

У Дніпрі презентували унікальний Ситуаційний центр, який дасть змогу ефективно управляти міським господарством 01
У Дніпрі презентували унікальний Ситуаційний центр, який дасть змогу ефективно управляти міським господарством 02
У Дніпрі презентували унікальний Ситуаційний центр, який дасть змогу ефективно управляти міським господарством 03
У Дніпрі презентували унікальний Ситуаційний центр, який дасть змогу ефективно управляти міським господарством 04
У Дніпрі презентували унікальний Ситуаційний центр, який дасть змогу ефективно управляти міським господарством 05
У Дніпрі презентували унікальний Ситуаційний центр, який дасть змогу ефективно управляти міським господарством 06
У Дніпрі презентували унікальний Ситуаційний центр, який дасть змогу ефективно управляти міським господарством 07

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3103036
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору