EN|RU|UK
 Політика України
  778  7

 Американська торгівельна палата позитивно оцінила законопроект 9055 про адвокатуру

Рада директорів Американської торгівельної палати в Україні звернулася до народних депутатів з листом на підтримку позитивних та прогресивних положень законопроекту №9055 "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".

У своєму зверненні члени Ради директорів наголошують, що законопроект направлений на збільшення обсягу професійних прав адвокатів, збільшення та вдосконалення гарантій адвокатської діяльності, вдосконалення процедури дисциплінарного провадження стосовно адвоката, надання адвокатам реальної можливості участі в адвокатському самоврядуванні.

Експерти Американської торгівельної палати оцінюють як позитивні новели законопроекту № 9055, які стосуються:
• скасування проміжних ланок адвокатського самоврядування - конференцій, з огляду на те, що очікується полегшення доступу адвоката до адвокатського самоврядування;
• надання можливості кожному адвокату (за винятком адвокатів, що не здійснюють адвокатську діяльність) бути обраним на посаду голови або члена органу адвокатського самоврядування;
• запровадження чіткої структури органів адвокатського самоврядування;
• системи ротації в органах адвокатського самоврядування через введення обмеження на заняття посад у адвокатському самоврядуванні двома строками поспіль.

У листі зазначається, що до Ради директорів Американської торгівельної палати в Україні входять представники МакДональдз Юкрейн, Horizon Capital, PepsiCo Україна, Бейкер і Макензі, Danone, Cargill, Carlsberg, Санофі-Авентіс Україна, Arawak Energy Ukraine B.V., Citibank, Європейський банк реконструкції та розвитку.

Нагадаємо, що раніше партнери та керівники провідних юридичних фірм звернулися до Голови Верховної Ради Андрія Парубія та Голови Комітету ВРУ з питань правової політики та правосуддя Руслана Князевича із проханням ухвалити законопроект № 9055 у першому читанні як такий, що "дозволяє забезпечити прогресивний розвиток адвокатури в інтересах суспільства і в цілях забезпечення справедливого правосуддя".

Американська торгівельна палата позитивно оцінила законопроект 9055 про адвокатуру 01

Американська торгівельна палата позитивно оцінила законопроект 9055 про адвокатуру 02
Американська торгівельна палата позитивно оцінила законопроект 9055 про адвокатуру 03
Американська торгівельна палата позитивно оцінила законопроект 9055 про адвокатуру 04
Американська торгівельна палата позитивно оцінила законопроект 9055 про адвокатуру 05

З аналогічним закликом виступили і експерти Реанімаційного пакету реформ. Вони закликали депутатів підтримати проект закону в першому читанні та доопрацювати його з урахуванням зауважень і пропозицій експертного середовища перед ухваленням у другому читанні.

Із листом про підтримку законопроекту до Верховної Ради звернулася міжнародна антикорупційна організація Transparency International. Проект закону визнано таким, що спрямований на подолання корупції в діяльності органів адвокатського самоврядування та системи правосуддя.

Провідні правничі спільноти - Асоціація правників України та Асоціація адвокатів України звернулися до Верховної Ради України та Комітету з питань правової політики та правосуддя із закликом якнайшвидше прийняти законопроект (реєстр. № 9055) за основу.

Майже 50 адвокатів 15 грудня 2018 року звернулися із відкритим листом до народних депутатів та керівників депутатських груп і фракцій із закликом ухвалити цей закон якнайшвидше, оскільки "Законопроект 9055 захищає демократичну державу і європейські стандарти в адвокатській професії". Зокрема, автори звернення просять не вірити тому, що практикуючі адвокати виступають проти законопроекту № 9055 "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".

Позитивний висновок законопроекту дали експерти Ради Європи. В експертному звіті зазначено, що "положення цього законопроекту в цілому відповідають стандартам Ради Європи щодо регулювання та захисту професії адвоката, а за окремими напрямами забезпечують навіть більший, аніж вимагають стандарти, захист адвокатів у здійсненні ними своїх професійних обов’язків, у саморегулюванні та самоврядуванні своєї спільноти".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3102953
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору