Про це сказав митрополит Київський і всієї України Епіфаній, виступаючи в ефірі телеканалу ICTV, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.
"Зараз ми чуємо, що це не буде повноцінною автокефалією, що ця церква буде в підпорядкуванні Константинополя, але це неправда. Бо, як ви чули, після обрання нового предстоятеля, його ім'я, тобто моє ім'я, вже було у диптиху проголошено на Фанарі. Це означає, що ми посідаємо почесне, хоча останнє, п'ятнадцяте місце у диптиху, а це означає, що ми будемо незалежною повноцінною автокефальною церквою. Якщо говорити, що ми будемо в складі Константинополя, то це неправда. Константинополь, як мати-церква сприяє і допомагає нам, Українській церкві, щоб ми об'єдналися, щоб ми створили структуру цієї церкви, а в подальшому після вручення Томосу ми будемо самокерованою, ми будемо керуватись тут, у Києві, і, відповідно, приймати ті рішення, які будуть корисні для цієї церкви. Тому зараз не можна вести і мови про те, що ми будемо залежні від Константинополя", - наголосив митрополит Епіфаній.
Він зауважив, що на знак подяки за допомогу в здобутті автокефалії Православна церква України духовно підтримуватиме відносини з матір'ю-церквою і Вселенським патріархом.
Нагадаємо, рішенням Синоду УПЦ МП були звільнені митрополити Переяслав-Хмельницький Олександр (Драбинко) та Вінницький Симеон (Шостацький), які безпосередньо брали участь у Соборі. А також благочинний Вінницького району архімандрит Дорофей (Маркевич), голова відділу інформації Київської єпархії протоієрей Петро Зуєв, клірик Дніпропетровської єпархії протоієрей Богдан Гулямов та протодиякон Ростислав Воробей.
Усім їм заборонено священнослужіння в УПЦ МП.
У четвер Верховна Рада планує розглянути законопроект, який зобов'яже перейменуватися Українську православну церкву Московського патріархату, а також законопроект про порядок переходу громад і майна до складу Православної церкви України.
Нагадаємо, 15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.
Як повідомив прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря, згідно зі Статутом, ім'я предстоятеля "підноситься в усіх храмах Церкви за формулою "Блаженнішого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України", а також уточнив, що офіційна назва помісної церкви - Православна церква України.
То есть, православных, в нормальном понимании этого слова, в России практически нет. Их там едва ли наберется и сто тысяч, плюс еще примерно столько же жрецов культа "РПЦ МП", напоминающего православие лишь формально, и очень отдаленно.
http://www.dsnews.ua/society/posle-sobora-17122018220000
Украинцы давно заслужили независимость!
Ведь изложено совершенно по другому
Вот что сказал первоисточник ""Поэтому сейчас нельзя вести и речи о том, что мы будем зависимы от Константинополя"...
а вот что ПРИДУМАЛ автор данной статьи. Не может быть и речи
1. Чому митрополія, а не патріархат?
2. Чому в титулі предстоятеля замість "...всієї Руси-України" залишилося лише "...всієї України"?
Дрібниця? Не думаю. В титулі патріарха московського є "...всія Русі". Отже для Московії залишається можливість для маніпуляцій і обгрунтування претензій на Україну, бо ми - Русь.