EN|RU|UK
 Політика України
  1359  2

 Рада Європи підтримала законопроект Мін'юсту, покликаний вирішити проблему невиконання судових рішень у справах проти України

Міністр юстиції Павло Петренко та заступник Міністра юстиції Іван Ліщина провели зустріч з делегацією Ради Європи. Учасники зустрічі обговорили причини невиконання судових рішень, винесених проти держави України, питання створення ефективної системи виконання рішень судів та наголосили на необхідності якнайскорішого прийняття розробленого Мін’юстом законопроекту, який забезпечує вирішення цих проблем.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Мін'юсту.

Петренко наголосив, що відповідний проект закону (№8533) вже зареєстровано у Верховній Раді. Більше того, документ отримав схвалення у профільному комітеті й готовий до винесення на розгляд депутатів на найближчому сесійному тижні.

Він поінформував, що законопроект, серед іншого, передбачає вдосконалення механізму погашення заборгованості держави за рішеннями судів та розширює можливості державного виконавця з визначення суми заборгованості. Це забезпечить передання таких рішень для виплати до Державної казначейської служби. Також передбачена компенсація за тривале невиконання рішення національного суду, запровадження нових строків подачі заяв про виконання рішень судів щодо держави. Окрім цього законопроектом вдосконалено механізм відшкодування збитків держбюджету внаслідок виконання рішень ЄСПЛ.

"Проект повністю готовий і ми сподіваємося, що вже наступного тижня він потрапить у сесійну залу на розгляд народних депутатів. Однак, ми маємо перестороги стосовно того, що не всі представники українського політикуму усвідомлюють, наскільки важливим є створення чітких і дієвих механізмів виконання судових рішень. Тому, перед розглядом слід провести додаткову інформаційну кампанію та адвокацію цього законопроекту",- наголосив очільник Мін’юсту.

Заступник Міністра юстиції Іван Ліщина звернув увагу на те, що за останні кілька років Міністерство юстиції та український Уряд змогли забезпечити виплату коштів, які було присуджено в рамках звернень громадян до ЄСПЛ.

"Це була серйозна проблема, перед якою ми постали, коли прийшли працювати в Уряд. Колишня влада не виділяла в достатньому обсязі кошти на ці потреби, тому накопичилися дуже великі борги, з якими ми зараз розбираємося. Прийняття законопроекту дасть можливість Уряду проводити цю роботу значно ефективніше й оперативніше, вирішити проблему комлексно", - підкреслив Іван Ліщина.

Голова офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг наголосив на повній підтримці розробленого законопроекту та висловив готовність провести зустрічі з представниками українського політикуму, щоб надати їм вичерпну інформацію про важливість та необхідність прийняття цього документа.

"Ми відчуваємо дуже велике натхнення з приводу розробки цього законопроекту. Однак до Ради Європи входять 48 країн, частина з яких не так оптимістично налаштовані. Тому в березні на черговому засіданні Комітету міністрів Ради Європи Україні потрібно продемонструвати позитивні сигнали. Один з них - прийняття цього закону. Однак цього мало - важливо продемонструвати його реальну імплементацію", - зазначив він.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3102228
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору