EN|RU|UK
 Політика України
  947  3

 Рада має підтримати нову редакцію закону, який унеможливить узурпацію влади в адвокатурі, - адвокат Мамалига

Єдиний реєстр адвокатів України, який має розміщуватися на державному data.gov.ua, продовжує адмініструватися приватними особами з території ворожої Росії.

Про це в блозі "Операція "Корпорація", або Чому я підриваю авторитет адвокатури" на "УП" пише адвокат Андрій Мамалига.

Він зазначає, що прихід до влади "регіоналів" торкнувся всіх сфер життя в Україні.

"Всі без винятку інститути держави були вмонтовані в єдину "макрокорпорацію Януковича" та мали працювати лише на забезпечення збагачення правлячої верхівки. Саме через це в 2012 році й виникла корпорація під назвою "Національна Асоціація Адвокатів України"", - пише Мамалига.

За його словами, НААУ мала на меті сконцентрувати владу в адвокатурі в єдиних руках Голови.

"Всі адвокати автоматично стали членами цієї корпорації та обов’язково мали утримувати номенклатуру корпорації власним коштом, "бюджет" якої вже тоді становив понад 20 мільйонів гривень, або майже 3 мільйони доларів США на рік. Головним інструментом примусу мав стати Єдиний реєстр адвокатів України, який доручили вести голові корпорації", - пише адвокат.

А щоб на посаду голови корпорації гарантовано завести свою вірну людину, на Банковій розробили цілу операцію.

"На той час головним претендентом на посаду очільника адвокатури вважався кримський адвокат Володимир Висоцький, який не сильно переймався за організацію установчого з’їзду, бо був упевнений у перемозі та, очевидно, заручився підтримкою Медведчука/Портнова, - пише Мамалига. - Це, власне, і зіграло з ним "злий жарт": напередодні з’їзду до готелю "Русь" зайшла "своя" охоронна фірма, яка і не впустила на з’їзд самого Висоцького та майже 49% делегатів з’їзду адвокатів з більшості регіонів України".

За його словами, в результаті "безальтернативного голосування" головою корпорації "НААУ" стала інша соратниця Медведчука – Лідія Ізовітова.

""Прозріння" в адвокатів настало в 2014 році, коли Ізовітова під тиском "революційних мас" погодилася на позачерговий звітно-виборчий з’їзд в Одесі… Спровоковані "тітушками" та одеською міліцією бійки з адвокатами (за тиждень до "одеської трагедії") зробили свою справу – Ізовітова залишилася на "престолі". Пізніше були з'їзди в Києві, Ужгороді, які, власне, нічим між собою не відрізнялися: недопуск опонентів, бійки, "тітушки" тощо", - пише адвокат.

А щоб створити видимість легітимних власних перевиборів у 2017 році і забезпечити підтримку в Києві, Ізовітова і Ко, як зазначає Мамалига, вдалися до "банального рейдерства".

"Так, у жовтні 2016 році кілька десятків київських адвокатів у тому ж таки Будинку Кіно обрали самі себе до органів київського адвокатського самоврядування: ради адвокатів, дисциплінарно-кваліфікаційної комісії тощо. Це ж зібрання з "благословіння" Ізовітової звільнило легітимно обрану Раду адвокатів міста Києва на чолі з Рафальською, КДКА міста Києва, відкликала представника адвокатів міста Києва в РАУ та ВКДКА", - пише Мамалига.

Він зазначає, що легітимності цьому захопленню надало рішення РАУ Ізовітової. І саме у невиконанні якого і звинувачує його Ізовітова сьогодні.

"Але, як сказав один з прибічників "корпорації", "у чиїх руках реєстр – у тих руках і реальна влада в адвокатурі". І в цьому є гірка правда: Єдиний реєстр адвокатів України, який має розміщатися на державному data.gov.ua, залишається адмініструватися приватними особами з території ворожої Росії", - пише адвокат.

Саме це, за його словами, дозволяє корпорації маніпулювати реєстром адвокатів на власний розсуд: одних адвокатів виключати, інших включати, внаслідок чого адвокатів відводять від судових та кримінальних проваджень.

"Саме тому з 2014 року, особливо напередодні обрання делегатів чергового з’їзду адвокатів, з чотирьох тисяч київських адвокатів у реєстрі могло залишитися вісімсот "лояльних". Тож очевидно: щоб створити дійсно незалежну та самостійну адвокатуру, український парламент має підтримати нову редакцію закону про адвокатуру, який унеможливить узурпацію влади в адвокатурі", - вважає адвокат Мамалига.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3100798
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору