EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  1754  11

 Понад 50 правозахисних організацій виступили проти законопроекту 9055 про адвокатуру

Представники правозахисних організацій, що входять до найбільших українських об'єднань правозахисників, закликають Верховну Раду України припинити практику кулуарного "протягування" через парламент президентського законопроекту "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", а також належним чином доопрацювати цей документ і отримати висновок Венеціанської комісії.

Про це йдеться в спільному листі на ім'я голови Ради Андрія Парубія за підписами виконавчого директора Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Олександра Павличенко, директора Харківської правозахисної групи (ХПГ) Євгена Захарова, а також голови правління та виконавчого директора Мережі правового розвитку (МПР ) Наталії Бімбірайте та Євгенія Полтенка, повідомляють Подробности.

"Минає три місяці з дня внесення Президентом України законопроекту в Раду, але тенденції в українських реаліях до кулуарності ухвалення рішень непереборні", - йдеться в листі.

Правозахисники звертають увагу, що внесений Президентом 6 вересня законопроект №9055 вже встиг викликати неоднозначну реакцію в адвокатської спільноти і у правозахисників, оскільки текст проекту несе в собі ризики для виконання професійних обов'язків українськими адвокатами, забезпечення захисту людей і реалізації принципів верховенства права. Водночас проект "проштовхується" в сесійну залу кулуарно.

"Без урахування ухвалених рішень Головним науково-експертним управлінням Ради, яке рекомендує повернути законопроект за результатами першого читання суб'єкту законодавчої ініціативи на доопрацювання, Комітетом ВР з питань запобігання корупції, який визнав законопроект корупційногенним, документ планується внести до порядку денного пленарного засідання ВР", - йдеться в листі.

Правозахисники висловлюють стурбованість можливістю ухвалення проекту в чинній редакції та пропонують до внесення його до сесійної зали провести відкрите публічне обговорення документа, а також розглянути напрацьовані правозахисною спільнотою альтернативні пропозиції. Крім того, правозахисники вимагають направити президентський і альтернативні законопроекти "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" Європейській комісії за демократію через право (Венеціанська комісія) з метою проведення належної експертизи.

"Впровадження реформи адвокатури сьогодні - потужний інструмент посилення гарантій надання якісної та кваліфікованої допомоги клієнту, а адвокати спільно з правозахисниками допомагають у дотриманні прав і свобод громадян України та забезпеченні рівності та справедливості в державі", - апелюють до керівництва Ради правозахисники.

Як відомо, до мережі УГСПЛ, ХПГ та МПР загалом належать 52 правозахисні організації України.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3100772
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору