EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  8814  56
Матеріали за темою:

 Останнє слово в російському суді українського заручника Шумкова: Це покарання за мою позицію, яку я мав і маю, стосовно майбутнього України

У Брянській області Російської Федерації колишнього охоронця Дмитра Яроша Олександра Шумкова засудили до чотирьох років колонії за участь у "Правом секторі".

Про це йдеться в повідомленні в паблік "Свободу Олександру Шумкову - FreeShumkov", передає Цензор.НЕТ.

"У Севському райсуді Брянської обл. РФ суддя Рухмаков оголосив вирок українському політичному в'язню, активісту та військовослужбовцю Олександру Шумкову - ЧОТИРИ РОКИ ТЮРМИ за 2 статтями 282.2 КК (участь у діяльності екстремістської організації). Важлива деталь - свідками у справі є діючий помічник народного депутата від "Опоблока" і росіянин, який воював у "Правому секторі". Публікуємо останнє слово Саші, яке він 4 грудня минулого року озвучив в суді:

"Шановний суд, ось ми і підійшли до фіналу розгляду цієї кримінальної справи. Що ми маємо на сьогодні у цій справі: це плаваючі докази обвинувачення і те, що мені загрожує чотири роки позбавлення волі, з яких я вже півтора року відсидів у СІЗО. Я сам собі, в першу чергу, ставлю запитання, жалкую я про те, що сталося, і про те, що я позбавлений волі на території іншої держави.

Звичайно, я шкодую і покладаю відповідальність, перш за все, на себе, тому що я дав себе перехитрити і попався на підставу ворожих спецслужб. Покарання, яке я вже поніс (я позбавлений волі і буду позбавлений волі ще на кілька років), це покарання не за те, що я зробив, а покарання за мою позицію, яку я мав і маю, стосовно майбутнього моєї рідної країни. У 16-17 років, коли я ще вставав на шлях українського націоналізму, я вже розумів, що це може статися. Могло бути ще й гірше. І гірше може ще бути. Адже невідомо, що чекає мене в російській в'язниці. Але як би там не було, я по-своєму вдячний спецслужбам РФ, прокуратурі. Завдяки події я ще більш переконався в своїй правоті.

Зараз такі події відбуваються, що не я один в такій ситуації, в такій ситуації Олег Сенцов, Микола Карпюк і українські моряки недавно потрапили в таку ситуацію. Питання: чому це все відбувається? Тому що Україна на цей момент не є сильною державою і є не суб'єктом, а всього тільки об'єктом міжнародних відносин. І перебуваючи тут, в Брянському СІЗО, в тюрмі, я довго думав і про своє життя, і про своє майбутнє: якщо буду жити, як складеться моє життя. Якщо я повернуся живим в Україну, я поклявся самому собі, що докладу максимум зусиль, можливих і неможливих, щоб змінити цю ситуацію, коли моя рідна країна не суб'єкт, а об'єкт політичних взаємин.

Що стосується конкретно моєї справи, мене звинувачують, що моя діяльність на території України загрожувала РФ і громадянам РФ. В процесі досудового слідства я ніколи не приховував, що я брав участь у поваленні режиму Януковича, брав участь в антитерористичній операції проти терористів так званої Новоросії. І якщо ці дії несуть загрозу інтересам РФ, то виходить, цією кримінальною справою РФ визнає свою присутність на території України.

Повернімося до юридичних підстав мого звинувачення: моє звинувачення ґрунтується на рішенні Верховного суду РФ від 17 листопада 2014 року. Цим рішенням Верховний суд заборонив діяльність організації "Правий сектор" та інших на території РФ. Але якщо розглядати цю справу, то виходить, Верховний суд заборонив діяльність "Правого сектора" в усьому світі. Тому виникає питання: а чи не забагато на себе бере влада РФ, вирішуючи, які організації законні, а якісь незаконні на території України?

Ймовірно, зараз російська влада відчуває свою безкарність, але згадаємо 70-ті роки, коли за висловлювання, що СРСР скоро не буде, людей закривали в психлікарні і садили в тюрми. І минуло близько 30 років, і ми бачимо, що зрештою сталося.

Я не буду ні в кого нічого просити. Зараз мене судить російська влада в особі судді і прокурора, але пройдуть роки і хіба не постануть всі ці люди перед судом історії?

На завершення своєї короткої промови я хотів би згадати слова української поетеси Ліни Костенко:

Я вибрав Долю собі сам
І що зі мною не станеться —
у мене жодних претензій нема:
до Долі — моєї обраниці.

У мене все", - опублікували в пабліку.

Останнє слово в російському суді українського заручника Шумкова: Це покарання за мою позицію, яку я мав і маю, стосовно майбутнього України 01

Останнє слово в російському суді українського заручника Шумкова: Це покарання за мою позицію, яку я мав і маю, стосовно майбутнього України 02
Останнє слово в російському суді українського заручника Шумкова: Це покарання за мою позицію, яку я мав і маю, стосовно майбутнього України 03
Останнє слово в російському суді українського заручника Шумкова: Це покарання за мою позицію, яку я мав і маю, стосовно майбутнього України 04

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3100649
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору