EN|RU|UK
 Суспільство
  4622  63
Матеріали за темою:

 Останні кілька наданих Томосів стали основою незалежних церков. Наш Томос такий самий, - Павленко

Радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко заявив, що як правило після отримання Томосу національні церкви отримують незалежність.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це він написав у Фейсбуці.

Павленко зазначив: "В очікуванні Томосу. Терпіння - складна чеснота. Чекати - серйозне випробування. Щоб його спростити, нагадаємо собі кілька прикладів.

Останні за часом Томоси, що надаються Православним Церквам, визнані всією повнотою Православної Церкви, і лягли в основу незалежності відповідних Церков, яку ніхто не ставить під сумнів.

Джерела в більшості випадків - навмисно ... .ru. Щоб теж не було спокуси ставити під сумнів.

Отже: Православна Церква Румунії. Автокефалію визнано (надано Томос) в 1885 році в статусі незалежної митрополії. Статус патріархії визнано в 1927 році:

Православна Церква Польщі. "Однокорінна" Церква з нашою, так виводиться від Київської Митрополії, неканонічно приєднаної Православною Церквою Московії в 1686 році. І "однокорінна" з майбутнім нашим, Томос 1924

Православна Церква Албанії, Томос надано в 1937 році.

Православна Церква Чеських Земель і Словаччини - крайній (за часом) поки випадок, в якому марно шукають ознак "залежно від Вселенського Патріархату". Такі "ознаки", як і нечисленність прихожан Церкви, не заважають їй вести себе цілком самостійно. Іноді, на жаль, не на користь нашій справі. Томос 1998.

Тексти, як бачимо, досить стандартні. Кожен знаменує виникнення незалежної Церкви. Наш теж буде на це схожий.

Зовсім скоро"

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оголошено рішення, в якому йшлося, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкві України.

Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

3 листопада Президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали в Стамбулі угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

Як сказав за підсумками зустрічі Порошенко, угода створює умови для того, щоб "процес надання Томосу (про автокефалію. - Ред.) було проведено абсолютно в чіткій відповідності до канонів православної церкви". Глава держави назвав цей день, 3 листопада, історичним.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3100619
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору