EN|RU|UK
 Події
  9165  54
Матеріали за темою:

 Заперечення РФ щодо юрисдикції морського трибуналу суд не братиме до уваги, - МЗС про судовий позов проти Росії за блокаду Азова

У Міністерстві закордонних справ України наголошують, що письмові заперечення Російської Федерації щодо юрисдикції Арбітражного трибуналу з морського права в рамках арбітражного провадження про права прибережної держави в Чорному, Азовському морях і Керченській протоці є необґрунтованими й суд не може взяти їх до уваги.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, у відповідній заяві МЗС України, оприлюдненій у п'ятницю, нагадується, що 27 листопада 2018 року Україна надіслала Арбітражному трибуналу з морського права відповідь на заперечення щодо юрисдикції Арбітражного трибуналу з морського права, висловлені Російською Федерацією в рамках міждержавного арбітражного провадження за Конвенцією ООН з морського права. У своїй відповіді Україна наголошує, що попри спроби Росії уникнути відповідальності за свої протиправні дії в Чорному морі, Азовському морі та Керченській протоці, Арбітражний трибунал з морського права має повне право заслухати справу України.

"Україна обґрунтовано заявляє, що Російська Федерація незаконно відсторонила Україну від користування своїми морськими правами та узурпувала суверенне право України регулювати свою діяльність у власному морському просторі. На порушення Конвенції ООН з морського права Росія, зокрема, продовжує незаконно видобувати українські енергетичні та рибні ресурси, завдаючи шкоди українським рибалкам, блокує рух до українських портів, незаконно побудувавши міст через Керченську протоку", - зазначено в заяві.

У документі також наголошується, що, як вважає українська сторона, письмові заперечення Російської Федерації щодо юрисдикції Арбітражного трибуналу з морського права є "необґрунтованими й не можуть бути прийняті трибуналом до уваги". "Російська Федерація має та буде притягнута до відповідальності за зухвале порушення міжнародного морського права та суверенних справ України", - підсумували в МЗС.

Як повідомлялося, МЗС України поінформувало Арбітражний трибунал, який розглядає спір між Україною і РФ про порушення Москвою конвенції ООН з морського права в Чорному морі, Азовському морі та Керченській протоці, про дії РФ, які значно погіршили спір між сторонами.

"Україна звернула увагу на триваючу практику дискримінаційного переслідування українських та іноземних суден, які планують пройти через Керченську протоку до Маріуполя, Бердянська та інших українських портів", - зазначено в заяві МЗС України, оприлюдненій 28 листопада.

В українському зовнішньополітичному відомстві зазначають, що своїми діями Росія фактично закрила Керченську протоку для всіх суден. "Україна та інші прибережні держави Чорного моря, включаючи Європейський Союз та Туреччину, рішуче засудили такі дії і закликають Російську Федерацію забезпечити свободу проходу через Керченську протоку", - заявили в МЗС.

Київ зазначає, що останні дії, зокрема й обстріл та захоплення українських кораблів, свідчать про свідому та цілеспрямовану ескалацію з боку Росії, створення перешкод для судноплавства, невиправдано тривалі зупинки суден під прапорами України та третіх держав, що спричинило значні економічні втрати.

"Звертає на себе увагу, що об’єктом таких невиправданих зупинок стали лише судна, які прямують до українських портів, судна, які рухалися до російських портів у Азовському морі, не зазнали таких обмежень", - зазначили в МЗС.

"Україна заявила протест проти дій Росії, донесла їх до відома своїх союзників і шляхом звернення до Арбітражного трибуналу продемонструвала свій намір оскаржити поведінку Росії з застосуванням всіх наявних правових засобів", - сказано в заяві МЗС.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3100035
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору