EN|RU|UK
 Суспільство
  5994  22
Матеріали за темою:

 Ухвалений Синодом Вселенського патріархату текст статуту Автокефальної православної церкви ґрунтується на Томосі, - архієпископ Даниїл

Ухвалений сьогодні Синодом Вселенського патріархату текст статуту Автокефальної православної церкви України ґрунтується на Томосі про автокефалію.

Як передає Цензор.НЕТ, про це у Фейсбуці написав архієпископ Даниїл, глава Західної єпархії Української православної церкви в Америці та один з двох екзархів, призначених Вселенським патріархом у справі створення Об'єднаної української церкви.

"Запропонований текст Статуту Автокефальної Православної Церкви України затверджено, зрозуміло, що заснований на Томосі про автокефалію ", - написав він.

Як наголосив архієпископ Даниїл, "Патріархія відверто і щиро відкрила долоні материнської опіки ієрархам, духовенству і мирянам Української Православної Церкви - ми сповнені турботи і любові, ділимося з Вами тим, ким ми є і що ми можемо Вам дати - промовте не тільки устами, але і вчинком. ТАК і прийміть святу відповідальність опіки над народом України".

Нагадаємо, 29 листопада Синод Вселенського патріархату в Константинополі затвердив проект статуту Помісної української церкви.

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оголошено рішення, в якому йшлося, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкві України.

Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

3 листопада Президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали в Стамбулі угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

Як сказав за підсумками зустрічі Порошенко, угода створює умови для того, щоб "процес надання Томосу (про автокефалію. - Ред.) було проведено абсолютно в чіткій відповідності до канонів православної церкви". Глава держави назвав цей день, 3 листопада, історичним.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3099834
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору