EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  8981  80
Матеріали за темою:

 Синод Вселенського патріархату підготував пропозиції до статуту Єдиної помісної церкви України

Синодом Константинопольського патріархату ухвалено пропозиції до статуту помісної церкви України. Ці правки потрібні для врахування положень Томосу в статуті нової Церкви.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Сerkvarium.

Як повідомило авторитетне грецьке видання ethnos.gr, на Священному Синоді Вселенського патріархату завершується прийняття Статуту Помісної церкви в Україні. Також сказано, що цей Статут має бути ухвалено на Об'єднавчому соборі в Києві.

Власні джерела Cerkvarium у церковних колах підтвердили цю новину, але з поправкою, що ухвалено не сам Статут, а пропозиції до Статуту для врахування положень Томосу в Статуті нової Помісної церкви.

Нагадаємо, з 27 по 29 листопада відбувається Священний Синод Вселенського патріархату, на якому має бути розглянуто українське питання, очікується оголошення про створення Єдиної помісної церкви в Україні та презентація Томосу про автокефалію.

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оголошено рішення, в якому йшлося, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкві України.

Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

3 листопада Президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали в Стамбулі угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

Як сказав за підсумками зустрічі Порошенко, угода створює умови для того, щоб "процес надання Томосу (про автокефалію. - Ред.) було проведено абсолютно в чіткій відповідності до канонів православної церкви". Глава держави назвав цей день, 3 листопада, історичним.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3099717
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору