EN|RU|UK
 Економіка, Суспільство
  2271  7

 Платників ЄСВ, зареєстрованих в зоні АТО, не повинні штрафувати за несвоєчасну сплату, - Верховний Суд

Перебування на обліку в органах доходів і зборів на території АТО звільняє від відповідальності за несвоєчасну сплату.

До такого висновку прийшла Велика палата Верховного Суду, передає Цензор.НЕТ із посиланням на сайт ВС.

Обласна комунальна установа "Луганський обласний центр підтримки молодіжних ініціатив та соціальних досліджень" звернулася до адміністративного суду з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби (ДФС) України у Луганській області, в якому просила скасувати рішення відповідача про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску.

Велика Палата Верховного Суду погодилася з висновком Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, який, задовольняючи позовні вимоги, виходив з того, що до платників єдиного внеску, які перебувають на обліку й здійснюють свою діяльність на території проведення АТО, не застосовується відповідальність у вигляді штрафних та фінансових санкцій за невиконання обов’язків платника єдиного внеску за період з 14 квітня 2014 року до закінчення АТО.

Із прийняттям Закону України від 2 вересня 2014 року № 1669-VII "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" було внесено зміни до Закону України № 2464-VI. Цими змінами передбачено, що платники єдиного внеску, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, де проводилася АТО, звільняються від виконання своїх обов’язків, визначених ч. 2 ст. 6 Закону України № 2464-VI, на період з 14 квітня 2014 року до закінчення АТО або воєнного чи надзвичайного стану.

Згідно з нормами Кодексу адміністративного судочинства України в рішенні суду, ухваленому за результатами розгляду зразкової справи, Велика Палата ВС додатково зазначає, що ці висновки належить застосовувати в адміністративних справах за зверненням платника єдиного внеску до суду з позовом до органів доходів і зборів з вимогами скасувати рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за невиконання обов’язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення АТО на підставі ч. 10 та п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону України № 2464-VI.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3099335
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору