EN|RU|UK
 Події
  10230  126
Матеріали за темою:

 Таран прикордонним кораблем РФ рейдового буксира "Яни Капу" підпадає під ознаки акту агресії, згідно з Резолюцією ГА ООН, - правовий коментар ВМС

Командування Військово-морських сил ЗСУ дало правовий коментар щодо ситуації з агресивними діями РФ проти українських кораблів.

У прес-центрі Командування ВМС ЗС України нагадують: відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства, інформує Цензор.НЕТ.

"Довідка. Стаття 17 Конвенції ООН встановлює, що за умови дотримання Конвенції судна всіх держав, як прибережних, так і тих, що не мають виходу до моря, користуються правом мирного проходу через територіальне море.

Частиною 1 статті 36 Конвенції ООН визначено, що в протоках, зазначених у статті 37 Конвенції ООН, всі судна і літальні апарати користуються правом транзитного проходу, якому не має чинитися перешкод.

Частина 1 статті 2 Договору передбачає, що торгові судна і військові кораблі, а також інші державні судна під прапором України або Російської Федерації, що експлуатуються в некомерційних цілях, користуються в Азовському морі і Керченській протоці свободою судноплавства", - зазначається в коментарі.

Крім того, у ВМС звертають увагу, що "таран прикордонним кораблем РФ рейдового буксира "Яни Капу" підпадає під ознаки акту агресії відповідно до визначення наведеного в пункті d статті 3 Резолюції №3314 (ХХIХ) Генасамблеї ООН від 14 грудня 1974 року, а саме: акт агресії - це, зокрема, напад збройними силами держави на сухопутні, морські або повітряні сили, або морські і повітряні флоти іншої держави".

Таран прикордонним кораблем РФ рейдового буксира Яни Капу підпадає під ознаки акту агресії, згідно з Резолюцією ГА ООН, - правовий коментар ВМС 01

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3098799
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору