EN|RU|UK
 Суспільство
  3650  25
Матеріали за темою:

 Представник президента Павленко поїде на Синод Вселенського патріархату щодо надання українській церкві Томосу

Синод відбудеться в кінці листопада, а Об'єднавчий собор українських церков - на початку грудня.

27-29 листопада заступник глави Адміністрації Президента України Ростислав Павленко візьме участь у Синоді Вселенського патріархату, де буде прийматися рішення про затвердження Томосу, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

Про це президент України Петро Порошенко повідомив під час зустрічі зі студентами Київського національного торгово-економічного університету.

"27-29 листопада Ростислав Павленко, заступник глави президентської адміністрації, рухається до Стамбула-Константинополя для того, щоб взяти участь в історичному Синоді Вселенського патріархату, де буде прийматися рішення про затвердження томосу", - сказав Порошенко. "А в грудні ми зберемо собор нової церкви", - додав глава держави.

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оголошено рішення, в якому йшлося, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкві України.

Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

3 листопада Президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали в Стамбулі угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

Як сказав за підсумками зустрічі Порошенко, угода створює умови для того, щоб "процес надання Томосу (про автокефалію. - Ред.) було проведено абсолютно в чіткій відповідності до канонів православної церкви". Глава держави назвав цей день, 3 листопада, історичним.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3098573
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору