EN|RU|UK
 Події
  1500  21
Матеріали за темою:

 Міська влада Сміли має взяти відповідальність і укласти новий договір із "Нафтогазом", - голова Черкаської ОДА Вельбівець

Місцева влада Сміли мусить взяти на себе відповідальність і укласти нову угоду з "Нафтогазом".

Як передає Цензор.НЕТ, про це в інтерв'ю "Прямому" розповів новопризначений голова Черкаської ОДА Олександр Вельбівець.

Відповідаючи на запитання, що багато хто переживає, що в платіжку буде внесена сума боргу, він відповів: "Саме таку думку нав'язують сьогодні мітингувальникам і жителям Сміли, що борг, який закріпився за комунальними підприємствами, за постачальниками тепла у попередні періоди, якраз має лягти на кишені простих громадян. У разі визнання цього боргу міською радою і це обов'язково вплине на тарифи для населення і це буде важким фінансовим зобов'язання на людей. Насправді це не так, бо на сьогодні за дорученням президента, по-перше, було врегульовано постачання тепла у місто. В екстреному режимі президент ухвалив рішення і дав чіткі доручення з приводу початку цього процесу за дві години, і за добу укласти відповідні договори стосовно постачання газу між "Нафтогазом" та містом Сміла. Насправді, це унікальний шанс розпочати сьогодні нову сторінку відносин, тим більше що прямі договори з "Нафтогазом" передбачають пільгову ціну, яка не є ринковою і складає 7, 4 тисяч гривень за один кубічний метр газу. А також передбачає надання кредиту від "Нафтогазу" для поточних платежів пов'язаних з погодженням цього процесу, а повернення цих платежів відбуватиметься по ходу сплати рахунків споживачів тепла до 25 числа наступного місяця.

Тому умови, які є наразі, абсолютно сприятливі й мають бути схвалені. Зараз останні роки, тариф, який ставився для людей і був обтяжливим, тому що застосовувався подвійний тариф, помножений на два, тобто коефіцієнт за несанкціонований відбір, за несвоєчасний відбір, штрафи, пеня і тому дійсно цей тягар був дуже страшний, але ситуація склалась не вчора, не з початку цього року - це історія триває кілька років, тому одна з вимог людей - це щоб вона не лягла для них тягарем, вимога, щоб це не стало тягарем для бюджету.

Але разом з тим, борг не може зависнуть, він має чітку прив'язку до комунального підприємства, до виконавчого контролювального органу - комітету міськради, і лише позовами можна визнавати, або не визнавати, або перекладати ці борги на конкретних виконавців, тобто на представників Енергоінвесту і посадових осіб. Ба більше, я вважаю, що складова бездіяльності депутатського корпусу і міського голови чи виконувача його обов'язків, але найголовніше, що цю ситуацію найрадикальніше почали вирішувати зараз, коли борги стали страшними, 86 мільйонів боргів - це прямий борг з нарахуванням пені та штрафних санкцій - це 150 мільйонів, але тут мова йде, взагалі про 200 мільйонів, але тут уже лякають містян, оскільки річний бюджет міста - 210 мільйонів.

В цій ситуації основне зрозуміти роль та місце місцевої влади, яка свого часу через свідому, або не свідому відсутність контролю допустили нарощення таких боргів комунальним підприємствам. Створили ці борги, які просто у повітрі зависнуть не можуть. Тому саме врегулювання цієї ситуації є основним завданням, яке поставив президент. Петро Олексійович (Порошенко - ред.) особисто наголосив, що контролює це питання, щоб борг вкотре не було покладено на населення, як додатковий платіж. Це основне завдання, яке мають усвідомити люди й це той посил з яким я приїхав. А зволікання укладання прямої угоди за пільговою ціною 7,4 тисячі з визнанням боргу і його реструктуризації, і регресними позовами, саме дозволяє цей регрес почати не допустивши, щоб після 25 листопада, коли "Нафтогаз" почне виставляти рахунки, не допустити, щоб застосування коефіцієнту 2 по ринковій ціні 14,3 сумарно буде 8, тобто ви розумієте, що це в чотири рази вищий тариф на споживання - ось це загроза для населення, яку вони повинні боятись.

Дискусія, яка проходитиме в міській раді з врегулювання з депутатами, з міським головою, з комунальними підприємствами, що вони мають ухвалити відповідне рішення, взяти на себе відповідальність і далі шукати шляхи фінансової підтримки з держбюджету, через відповідні субвенції, дотації або виконання інших державних програм чи місцевих в частині розвитку міста, щоб ресурс, який спрямовуватиметься на реструктуризацію боргу не спричинило відсутність розвитку міста, яке і так багато років по суті не розвивалось.

Це очевидно, і це визнають люди й наше завдання на сьогодні, взяти відповідальність має міська влада, а ми маємо її до цього спонукати й пояснити, що далі не нарощувати ці борги й не заводити в кабалу населення непомірними для них тарифами, ми маємо ситуацію врегулювати в найближчих два дні, як поставив доручення президент"

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3098176
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору