EN|RU|UK
 За кордоном
  607  21

 Рада ЄС та Європарламент не змогли домовитися щодо бюджету на 2019 рік

Рада Європейського Союзу повідомила в ніч на вівторок, що не змогла 19 листопада 2018 року дійти згоди з Європарламентом на переговорах щодо бюджету Євросоюзу на 2019 рік.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Рада висловлює жаль, що сьогодні виявилося неможливим досягти угоди щодо бюджету ЄС на 2019 рік", - наводяться в комюніке слова міністра фінансів головуючої в Євросоюзі Австрії і глави переговірників Ради Хартвіга Льогера.

"В ході процесу пошуку компромісу Рада намагалася знайти рішення, яке озброїло б союз для майбутніх завдань. Але я все ще вірю, що ми зможемо домовитися про бюджет наступного року до кінця нинішнього", - заявив австрійський міністр.

У комюніке Ради ЄС, що засідала в понеділок в Брюсселі, повідомляється, що Рада ЄС у закордонних справах затвердила оновлений перелік проектів у рамках постійної структурованої співпраці (PESCO) в галузі спільної політики безпеки та оборони Євросоюзу.

"Цей перелік містить сімнадцять нових проектів, які додані до сімнадцяти спочатку схвалених 11 грудня 2017 року і офіційно затверджених 6 березня 2018 року проектів", - наголошується в документі. Ці проекти присвячені підготовці особового складу, розвитку оборонних можливостей, сухопутної, морської і повітряної боєготовності, а також кібероборони.

У комюніке також наголошується розширюється співпраця ЄС щодо посилення можливостей кібероборони.

Як заявив комісар ЄС з питань бюджету Гюнтер Еттінгер, "протягом декількох днів" буде представлено нову пропозицію щодо бюджету від Єврокомісії, щоб забезпечити угоду до кінця поточного року. Якщо прориву в переговорах досягти не вдасться, фінансування буде здійснюватися щомісяця, виходячи з того бюджетного обсягу, який існує зараз, без запланованого на 2019 рік підвищення, наводить його слова Deutsche Welle.

Раніше повідомлялося, що Єврокомісія запропонувала схвалити збільшення бюджету на 3% - до 165,6 млрд євро. Коли почалися переговори, представники країн ЄС зажадали знизити запланований обсяг на 1,5 млрд євро, а депутати Європарламенту, навпаки, збільшити його на 770 млн євро.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3097798
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору