EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  1368  6

 Російський суд відмовився надати Чийгозу й Умерову право ознайомитися з указами про помилування, - адвокат Полозов. ДОКУМЕНТ

Касаційна інстанція Московського міського суду розглянула скарги Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова на незаконну відмову в прийнятті їхніх позовів до Адміністрації президента РФ і відмовила в їхньому задоволенні.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сторінку адвоката Миколи Полозова у Facebook, судові акти було винесено ще 30 жовтня, "але поштове повідомлення з двома визначеннями, написаними під копірку, прийшло лише напередодні".

Він вказує, що фактична підстава відмови в задоволенні обох скарг однакова: "Президент Росії, згідно з положенням статті 91 Конституції РФ, має недоторканність, статтею 10 встановлено, що державну владу здійснюють як президент, так і суди, а статтею 11 встановлюється поділ влади".

"За логікою московських суддів, звернення до суду з позовом до Адміністрації президента є порушенням принципу поділу влади, втручанням у конституційно-правову та іншу діяльність президента. І що найдивовижніше, ореолом недоторканності президента наділяються і його безпосередньо підлеглі чиновники. Як якийсь Вайно або молодший помічник старшого референта зі Старої площі. І, звичайно, Московський міський суд навіть не згадує у своїх визначеннях посилання на ч. 2 ст. 24 Конституції РФ, відповідно до якої, російська влада зобов’язана забезпечити ознайомлення Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова з указами Путіна про їхнє помилування, оскільки ці укази безпосередньо зачіпають їхні права і свободи. Я вже не кажу про статтю 18 Конституції РФ", - підкреслює адвокат.

Він також зазначає, що в статті 18 Конституції України сказано: "права та свободи людини і громадянина є безпосередньо чинними. Вони визначають цілі і зміст законів та інших нормативно-правових актів, зміст і спрямованість діяльності органів законодавчої та виконавчої влади, органів місцевого самоврядування і забезпечуються захистом правосуддя". "Як забезпечується, ми бачимо", - констатує Полозов.

Він також повідомив, що 11 листопада прилітає до Києва і планує зустрітися з довірителями, щоб обговорити подальші дії.

"У рамках російської юрисдикції у нас ще залишається право звернення до Верховного та Конституційного судів. Крім того, наразі рішення Європейського суду з прав людини ще частково виконуються на території Росії, будемо реалізовувати і цей механізм захисту", - уточнив Полозов.

Російський суд відмовився надати Чийгозу й Умерову право ознайомитися з указами про помилування, - адвокат Полозов 01
Російський суд відмовився надати Чийгозу й Умерову право ознайомитися з указами про помилування, - адвокат Полозов 02
Російський суд відмовився надати Чийгозу й Умерову право ознайомитися з указами про помилування, - адвокат Полозов 03
Російський суд відмовився надати Чийгозу й Умерову право ознайомитися з указами про помилування, - адвокат Полозов 04

Нагадаємо, лідерів кримськотатарського національного руху Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в анексованому Криму, вдень 25 жовтня 2017 року передали Туреччині, хоча ні той, ні інший про помилування не просили.

Підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд 27 вересня засудив Умерова до двох років колонії-поселення. Також йому заборонено два роки займатися публічною діяльністю і виступати в ЗМІ. Водночас прокурор просив для Умерова умовне позбавлення волі на 3 роки і 6 місяців із випробувальним терміном на три роки і забороною на три роки займатися публічною і викладацькою діяльністю. Умерова звинувачували в публічних закликах до сепаратизму. Він називав порушену проти нього кримінальну справу політично мотивованою.

Підконтрольний Кремлю Верховний суд анексованого Криму засудив до 8 років колонії Ахтема Чийгоза. Сам Чийгоз слухав вирок у СІЗО Сімферополя через відеозв'язок.

Ахтема Чийгоза затримали у січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема з партії "Русское единство". Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

"Справу Чийгоза" російський суд розглядав у рамках "справи 26 лютого" після того, як 20 липня суд на закритому засіданні розділив цю справу на дві: окремо - щодо заступника голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза, і окремо - щодо інших фігурантів процесу - Алі Асанова і Мустафи Дегерменджі.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3096309
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору