EN|RU|UK
 Політика України
  13749  223

 УПЦ МП звинуватила Генштаб у забороні пускати її капеланів до військових частин. Генштаб назвав це брехнею і маніпуляцією

В Українській Православній Церкві Московського патріархату заявили, що нібито Генштаб Збройних Сил України навесні 2018 розпорядився не допускати їхніх капеланів до військових частин. У Генштабі цю інформацію спростували.

Як передає Цензор.НЕТ, про директиву Генштабу ЗСУ не допускати капеланів Української Православної Церкви для опіки військовослужбовців 8 листопада повідомив Заступник голови відділу УПЦ із взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України архімандрит Лука (Винарчук).

Він розповів Інформаційно-просвітницькомуо відділу УПЦ, що нібито директиву Генштабу ЗСУ з грифом "ДСК" (для службового користування) не допускати капеланів Української Православної Церкви (МП) до військових частин отримали всі командири ще навесні 2018 року.

"Були сформовані списки з іменами священиків Української Православної Церкви, яких назвали "учасниками гібридної війни", серед них є і моє ім'я. Ці документи були розіслані з Генерального штабу на місця, - зазначив Лука. - Крім того, чотири роки представники різних структур і організацій писали на нас наклеп. У частині ці листи ігнорували і завжди ставилися з повагою до нас. Прийшло нове керівництво і відразу призначили штатним капеланом "священика Київського патріархату", а мені сказали "священик Московського Патріархату не може бути капеланом військової частини в полку Президента"".

"Наших священиків, які занесені в списки, розпорядилися не допускати до особового складу. Знаєте, керівництво ЗСУ та СБУ просто прикривають свої незаконні дії щодо капеланів УПЦ грифом "для службового користування". Наші права і права нашої пастви обмежують, керуючись голослівними обвинуваченнями і наклепом, і при цьому не дають можливості це спростувати", - обурюється отець Лука.

Він також зазначив, що незаконними ці дії є й тому, що всупереч заявам керівництва Міноборони, ігнорується думка самих військових.

У Генштабі ЗСУ в свою чергу відкидають ці звинувачення.

9 листопада Відділ із взаємодії з військовими капеланами ЗСУ назвав інформацію про директиви, що забороняють допускати капеланів УПЦ МП до військових частин, "неправдивою і маніпулятивною". Про це йдеться на офіційній сторінці Генштабу ЗСУ в Facebook.

Посилаючись на накази Міністерства оборони України, в Генштабі пояснили, що рішення про те, від якої релігійної організації відбирається кандидат на посаду військового священика, приймає командир військової частини на основі анонімного голосування військовослужбовців.

"Жодних інших розпорядчих документів із питань призначення військових священиків (заборони, преференцій будь-яким конфесіям тощо) у Збройних Силах України не існує", - заявили у відділі ЗСУ, додавши, що провокаційна інформація, поширювана УПЦ МП, "використовується в інтересах країни-агресора".

УПЦ МП звинуватила Генштаб у забороні пускати її капеланів до військових частин. Генштаб назвав це брехнею і маніпуляцією 01

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3096193
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору