EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  19000  282
Матеріали за темою:

 "УПЦ МП отримала назву раніше за незалежну Україну", - речник Московського патріархату

Архієпископ Климент заявив, що перейменування УПЦ МП в РПЦ юридично неможливе і назвав розмови на цю тему "клоунадою".

Речник Української православної церкви Московського патріархату архієпископ Климент заявив, що їхня церква отримала назву раніше, ніж Україна, як незалежна держава. Про це він сказав в ефірі "Громадського радіо", повідомляє Цензор.НЕТ.

"Наша церква отримала свою назву ще раніше, аніж держава Україна, як незалежна інституція. Тому різні заяви В’ятровича, чи когось іншого абсолютно абсурдні", — каже Климент, коментуючи заяви про можливе перейменування УПЦ МП на Російську православну церкву.

"Українська православна церква була утворена ще за часів, коли нею керував тодішній митрополит Філарет. І вона абсолютно легітимна, тому що її отримав Філарет від патріарха московського Олексія. Патріарх Олексій надав томос, який Філарет отримав, після чого український екзархат був реформований в Українську православну церкву. Згідно томосу, Українська православна церква отримала всі права на майно, всі юридичні аспекти, пов’язану з її діяльністю в межах території Української держави. Це було в 1991 році після подій пов’язаних із незалежністю України", — сказав Климент

Він також висловив думку, що перейменування їхньої церкви на Російську православну не є можливим з юридичної точки зору.

"Статут Української православної церкви зареєстрований всіма вищими органами, які на той час відповідальні були за юридичних осіб в Україні, тим більше релігійних", – сказав Климент.

"І сьогодні всі ці розмови про зміни назви мають вигляд клоунади. Всі розуміють, що це неможливо", – запевняє архієпископ.

9 листопада голова Українського інституту національної пам’яті Володимир Вятрович заявив, що Українська православна церква Московського патріархату повинна змінити назву на Російську православну церкву.

Раніше цю думку неодноразово висловлювали в Українській православній церкві Київського патріархату. За словами глави Інформаційного управління Київської патріархії архієпископа Євстратія (Зорі), Верховна Рада має прийняти закон про зміну назви Української православної церкви Московського патріархату на Російську православну церкву.

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оголошено рішення, в якому йшлося, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкві України. Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

Також була знята накладена РПЦ анафема на предстоятеля УПЦ КП Філарета.

Рішенням Синоду в Україні почався процес створення автокефальної церкви.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3096180
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору