EN|RU|UK
 Суспільство
  3368  43
Матеріали за темою:

 Україна укладе з Вселенським патріархатом угоду про захист Андріївської церкви, - Павленко

У документі будуть зафіксовані умови користування пам'яткою і зобов'язання щодо її збереження.

Україна укладе із Вселенським патріархатом "охоронну угоду" щодо Андріївської церкви, яку раніше Верховна Рада передала в користування Константинополя. Про це в ефірі програми "Нині вже" на Громадському повідомив радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко, інформує Цензор.НЕТ.

За його словами, Андріївська церква після передачі в користування Вселенському патріархату залишиться у власності держави.

"Також, оскільки це є пам’ятка (архітектури та монументального живопису. — Ред.), буде ухвалено так звану "охоронну угоду" між державою та Вселенським патріархатом щодо використання цього об’єкта, що передбачатиме якраз збереження її як пам’ятки, умови використання, обережного поводження з іконами та всіма об’єктами історико-культурної спадщини, які розміщені в самій церкві, щодо режиму використання самої церкви і подібного", — пояснив Павленко.

Як повідомлялося, Павленко заявив, що реконструкцію Андріївської церкви мають завершити до 2020 року, але її можуть прискорити.

Нагадаємо, 18 жовтня, Верховна Рада України ухвалила закон "Про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника "Софія Київська" (№ 9208), внесений президентом України. Голова ВР Андрій Парубій підписав цей закон і направив на підпис президенту.

Законом встановлено, що Андріївська церква, яка є видатним об'єктом культурної спадщини, пам'ятником архітектури національного значення, як культова споруда, що перебуває в державній власності, передається в безоплатне постійне користування Вселенського патріархату для здійснення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та процесій.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3095947
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору