EN|RU|UK
 Політика України
  4244  16

 Рада хоче вдвічі збільшити зону українського контролю в Чорному морі

Парламент ухвалив відповідний законопроект у першому читанні.

Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону про правовий режим прилеглої зони України, який фактично збільшить територію контролю в Чорному морі. Про це Цензор.НЕТ повідомляє із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Нововведення підтримали 238 народних депутатів.

"Цей законопроект дозволить де-факто вдвічі збільшити територію контролю в Чорному морі", - пояснила одна з авторів проекту закону, член фракції "Блоку Петра Порошенка" Ірина Фріз, представляючи ініціативу в парламенті.

"Прилегла зона, згідно з міжнародними нормами, не є ні зоною юрисдикції, ні зоною суверенітету. Однак ця зона є тією ділянкою морського простору, де будь-яка прибережна держава може здійснювати обмежений контроль щодо попередження або затримання за (порушення. - Ред.) певних правил" , - пояснила вона.

Згідно із законопроектом, прилеглою зоною України стане морський район, що межує з територіальним морем України, зовнішня межа якого розташовується на відстані 24 морські милі (їх відраховують від тих самих вихідних ліній, що і територіальне море України). Територіальні води України становлять 12 миль.

У разі ухвалення документа Україна буде на цій території здійснювати контроль і юрисдикцію, необхідні для запобігання порушенням митних, фіскальних, імміграційних і санітарних правил, а також для покарання за порушення зазначених правил.

Компетентні державні органи України матимуть право на прилеглій території зупиняти, оглядати, затримувати і заарештовувати судна і членів екіпажів, якщо є підстави вважати, що судно може порушити українське законодавство.

Згідно із законопроектом, якщо будуть достатні підстави вважати, що іноземне судно порушило українське законодавство і здійснило спробу втечі, відповідні органи України зможуть переслідувати його по гарячих слідах з метою затримання.

Вимкнення автоматичної ідентифікаційної системи в прилеглій зоні всіма суднами, за винятком українських військових кораблів або суден, які здійснюють охорону кордону, буде підставою для зупинки, огляду судна або переслідування по гарячих слідах.

Як зазначається в преамбулі документа, цей закон відповідає положенням Конвенції ООН з морського права 1982 року.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3095841
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору