EN|RU|UK
 Політика України
  12557  36

 Схованка з ножами та VIP-камера для авторитетів: ГПУ провела позапланову перевірку колонії на Житомирщині. ФОТО

Співробітники Генеральної прокуратури України провели позапланову перевірку в Житомирській виправній колонії № 4. Виявлено систематичні порушення законодавства і прав в’язнів.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу ГПУ, перевірка проводилася за зверненнями понад 60 в’язнів.

"Умови проживання, праці, лікування в’язнів не відповідають вимогам законодавства, міжнародним стандартам і за більшістю показників можуть розцінюватися як нелюдське поводження з людьми", - інформує прокуратура.

Згідно з повідомленням, упродовж останніх двох років засуджені безпідставно використовувалися для виконання робіт без укладення трудових договорів, велика кількість в’язнів навіть не отримувала заробітної плати. Також встановлено, що в установі не здійснювалося лікування в’язнів, відсутні найнеобхідніші ліки та засоби для надання медичної допомоги, а житлові, побутові та виробничі приміщення перебувають в антисанітарному стані, потребують ремонту та оновлення.

"На тлі вказаних порушень встановлено наявність певної системи незаконного впливу на в’язнів групи засуджених з-поміж злісних порушників режиму, які намагалися відродити злодійські традиції та мінімізувати вплив органів державної влади. Привертає увагу той факт, що переважна більшість так званих злодійських авторитетів є вихідцями з інших країн, дехто з них не володіє ні українською, ні російською мовами достатньо мірою", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що деяким з них в установі створено покращені умови проживання, обладнано окрему кімнату зі всіма зручностями, індивідуальним опаленням, меблями та побутовими приладами.

"Зазначене приміщення зачиняється на замок, ключі від якого були не в адміністрації установи, а в одного з найзавзятіших порушників режиму", - повідомили в ГПУ.

Крім того, керівництвом установи не вживалися передбачені законом заходи впливу щодо осіб негативного спрямування, які дестабілізують обстановку в установі. Також в одному з виробничих приміщень співробітники Генеральної прокуратури України виявили замасковану схованку із 4 ножами, які за їхніми ознаками та характеристиками можна зарахувати до холодної зброї.

Схованка з ножами та VIP-камера для авторитетів: ГПУ провела позапланову перевірку колонії на Житомирщині 01
Схованка з ножами та VIP-камера для авторитетів: ГПУ провела позапланову перевірку колонії на Житомирщині 02
Схованка з ножами та VIP-камера для авторитетів: ГПУ провела позапланову перевірку колонії на Житомирщині 03

За відомостями Генпрокуратури, безпосередньо під час перевірки з колонії до інших виправних установ переведено 11 в’язнів, які протягом тривалого часу дестабілізують обстановку, а також доставлено ліки, укладено понад 60 трудових договорів із засудженими, проведено санітарну обробку та прибирання в житлових приміщеннях.

За фактами, встановленими працівниками профільного управління, в прокуратуру Житомирської області направлено матеріали щодо реєстрації кримінальних проваджень за ст. ст. 364 (зловживання службовим становищем), 263 (виготовлення, носіння або збут холодної зброї), 366 (службове підроблення) КК України.

Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності ГПУ запропоновано перевірити стан та якість досудового розслідування у кримінальних провадженнях за фактами смертей 4 в’язнів.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3095823
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору