EN|RU|UK
 Політика України, Здоров'я
  1420  12

 Запоріжжя, Дніпро, Одеса, Миколаїв і Херсон досі не увійшли в медреформу, - глава Нацслужби здоров'я Петренко

Медичні установи, які не укладуть договори з Національною службою здоров'я України, не зможуть отримати гроші від держави за підписані декларації з пацієнтами.

Глава Національної служби здоров'я України (НСЗУ) Олег Петренко в інтерв'ю LB.ua сказав, що п'ять великих міст країни поки не приєдналися до реформи охорони здоров'я, передає Цензор.НЕТ.

Він зазначив, що в 2018 році в країні залишиться небагато медичних установ, які не встигнуть укласти договір з НСЗУ під час третьої хвилі реформи, яка почнеться в кінці листопада і триватиме в грудні.

"Установи, які не зроблять це, не отримають кошти за договором від НСЗУ, а субвенція на первинку в 2019 році не передбачена бюджетом. Далі буде один з двох варіантів. Або вони все ж автономізуються і підпишуть з нами договір (а в 2019 році це можна буде зробити в будь-який момент), і тоді будуть отримувати кошти за підписані декларації. Або місцева влада має їх фінансувати з власного бюджету. З великих міст досі не увійшли в реформу Запоріжжя, Дніпро і Одеса, Миколаїв і Херсон", - розповів Петренко.

Він додав, що з 1 січня 2019 року НСЗУ зможе припиняти виплати установі, в якій, наприклад, будуть вимагати гроші за безкоштовну послугу.

"І навіть розірвати договір, якщо це буде повторюватися. Попередньо повідомивши про це власника, тому що якщо ми розірвемо договір, фінансувати заклад доведеться власникові - місцевій владі", - пояснив Петренко.

Він нагадав, що на кожного пацієнта лікарням виділяють різні суми.

"Тариф за одного пацієнта на рік становить 370 грн, помножені на віковий коефіцієнт. Для дітей від нуля до п'яти років коефіцієнт становить 4,0, для дітей 6-17 років - 2,2, для людей від 40 до 64 років - 1, 2, для пацієнтів у віці від 65 років - 2,0. тобто всього заклад отримує за дитину у віці до п'яти років - це 1480 грн на рік. Але і уваги такі пацієнти вимагають чимало", - підкреслив Петренко.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3095776
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору