EN|RU|UK
 Суспільство, За кордоном
  34496  491

 "Я вважаю себе часткою російського світу", - академік НАН України, почесний директор Інституту археології Толочко

Академік НАН України, почесний директор Інституту археології НАН України Петро Толочко в Москві заявив, що вважає себе частиною "русского мира".

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться на офіційному сайті Московської патріархії.

У повідомленні наголошується: "1 листопада 2018 року в Державному Кремлівському палаці відбулося пленарне засідання XXII Всесвітнього російського народного собору, присвячене темі "25 років шляхом суспільного діалогу і цивілізаційного розвитку Росії". Захід відвідали Президент Російської Федерації В.В. Путін і Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил.

До присутніх звернувся зі словом член Президії ВРНС, академік Національної академії наук України, іноземний член Російської академії наук, почесний директор Інституту археології Національної академії наук України П.П. Толочко:

"Чому я тут, на Всесвітньому російському соборі? Насамперед тому, що вважаю це даниною поваги моєму другові Валерію Ганічеву, який творив разом з вами цю організацію. На жаль, він пішов від нас, але я віддаю йому данину пам'яті своєю присутністю тут. По-друге, тому, що я вважаю себе часткою російського світу.

Російський світ починався не з Московського царства. Він народжувався на берегах Дніпра, на стародавній Київській Русі. Коли перші літописці і перші богослови намагалися усвідомити, що таке Русь, вони ідентифікували цей величезний простір від Новгорода до Києва, від Карпатських гір до Волго-Донського межиріччя як єдиний православний російський простір".

Він продовжив: "Свого часу я навіть пропонував дати Російському світу другу назву - Східнослов'янський православний світ. Вона більш нейтральна, хоча, по суті, те ж саме, і, звісно, цей світ містить і мою рідну Україну. Хотів би сподіватися, що час негараздів завершиться і історія вирулить на стовпову дорогу. Не знаю, що нам робити у Брюсселі чи Вашингтоні, я там чужий, але я свій у Москві і Петербурзі, і таких в Україні мільйони. Мені приємно, що процес нашого співробітництва, розпочавшись Бог знає коли, не закінчується і сьогодні. Зараз у залі сидить Василь Семенович Лановий, і він мені сказав: "Ну що, почекаємо ще трошки?" Почекаємо ще трохи? Гадаю, почекаємо. Історична правда не дозволить розірвати наш кровний союз східнослов'янських братніх народів!"

Глава РПЦ Кирил, коментуючи слова Толочка, зазначив: "Шановний Петре Петровичу, хотів би сердечно подякувати Вам за слова, які Ви щойно сказали. Дуже важливо, що ці слова вченого, а не політика. Людини, яка вивчає джерела і чітко, з наукової точки зору, уявляє собі картину нашого національного генезису, "звідки пішла Російська земля".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3095730
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 5 з 5
<<<1 2 3 4 5
Сторінка 5 з 5
<<<1 2 3 4 5
 
 
 
 
 
 вгору