EN|RU|UK
 За кордоном
  3681  79

 Євродепутатів, які просять Меркель відмовитися від "Північного потоку-2", підтримали США

Штати закликають Європу отримати контроль над власною енергобезпекою.

Сполучені Штати підтримали звернення 69 європейських депутатів і 20 політиків, які напередодні попросили Меркель відмовитися від участі Німеччини в будівництві газопроводу "Північний потік-2". Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням на DW.

"Росія розуміє, що проект "Північний потік-2" розділяє Європу, і використовує це на свою користь. Європа має отримати контроль над власною енергобезпекою і зупинити "Північний потік-2", - йдеться в заяві представництва США в ЄС, розміщеній у Twitter.

"США тісно співпрацюють із нашими європейськими партнерами щодо просування диверсифікації типів палива, маршрутів його доставки і джерел видобутку", - наголошується в заяві США.

Цей газопровід збільшить залежність Європи від примх Путіна, переконаний британський фінансист і правозахисник Білл Браудер. Він також вітає заяву європейців.

"Величезний перелік найбільш впливових парламентаріїв країн Європи кидають виклик незрозумілим рішенням Меркель підтримати "Північний потік-2" - газопровід, який зробить Німеччину ще більше залежною від примхливих забаганок Путіна", - написав Браудер.

Нагадаємо, напередодні, 6 листопада, частина членів Європарламенту закликає канцлера Німеччини Ангелу Меркель відмовити в підтримці проекту німецько-російського газопроводу "Північний потік-2". У листі, підписаному 69 європарламентарями і ще приблизно 20 політиками з держав-членів Євросоюзу, наголошується, що, розвиваючи цей проект, уряд Німеччини розколює членів ЄС, хоча Спільнота як ніколи раніше потребує згуртованості.

Проект "Північний потік-2" передбачає будівництво нової нитки газопроводу від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини нарівні з уже діючим "Північним потоком". Його потужність становитиме 55 млрд кубометрів газу на рік, довжина - понад 1,2 тис. км. Загальна вартість проекту оцінюється в 9,5 млрд євро.

Противники проекту - зокрема Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США і Данія - стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже поставляє в ЄС близько третини обсягів газу.

Транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг і приносить Україні щорічно кілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на $0,7 млрд.

Втрата Україною транзиту означає втрату значної частини валютної виручки. За даними міністерства фінансів, самі лише прямі втрати можуть досягти 2,5-3% від ВВП.

Росія прагне відмовитися від транзиту газу через Україну за рахунок будівництва газопроводів в обхід України, зокрема, "Північного потоку-2".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3095721
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору