EN|RU|UK
 Політика України
  845  4

 Уряд має намір створити електронний кабінет забудовника в системі "Прозора ДАБІ"

Уряд має намір створити електронний кабінет забудовника.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це сказав віце-прем'єр Геннадій Зубко на круглому столі з забудовниками, який відбувся 7 листопада.

Він нагадав, що нова система "Прозора ДАБІ" є повноцінним інструментом для нівеляції корупції в процесі держархбудконтролю. Найближчим часом у системі з'являться нові функції.

"Сьогодні першочергове завдання для ДАБІ - відпрацювати разом із бізнесом нову концепцію роботи шляхом впровадження електронного кабінету забудовника з підключенням всіх необхідних реєстрів. Створення нового сервісу максимально усуне чиновника з дозвільних процедур. Наступне нововведення, яке буде запроваджено найближчим часом - підключення органів місцевого самоврядування в систему "Прозора ДАБІ" і залучення громадських інспекторів на місцях до роботи в системі ДАБІ", - підкреслив Геннадій Зубко.

Говорячи про боротьбу з корупцією Зубко сказав: "Ми вже почали спільну роботу з прокуратурою і Генеральним прокурором щодо зловживань на місцях! Вже є значні результати в кадрових питаннях. І ми продовжуватимемо цю роботу", - зазначив глава міністерства, кажучи зокрема про звільнення глави ДАБІ на Херсонщині.

У свою чергу глава ДАБІ Олексій Кудрявцев зазначив, що система "Прозора ДАБІ" нівелює корупцію, яка раніше існувала при отриманні забудовниками дозволів на будівництво. Він підкреслив, що всі зміни проводяться після обговорення з забудовниками і громадськими організаціями.

"Зміни ми провели зокрема завдяки вам - ви почали говорити і давати нам сигнали, - звернувся він до забудовників. - І завдяки громадським організаціям, які також із нами співпрацюють. Сьогодні ми максимально відкриті до діалогу".

За словами Кудрявцева, система видачі дозволів ДАБІ повністю перейшла в прозору площину.

"З 1 листопада всі області підключені до цієї системи. І якщо ви подаєте офіційно документи, я підкреслюю, офіційно, то вже наступного дня ви отримаєте свій вхідний номер у системі "Прозора ДАБІ". І ви відстежуєте кожен етап проходження ваших документів. Всі знають, як було раніше. Сьогодні все по-іншому... Я підкреслюю, що більше не потрібно нікуди ходити, а треба просто подати документи", - сказав Кудрявцев.

Також він анонсував два нові рішення, спрямовані на збільшення відкритості системи видачі дозволів на будівництво.

"Я пропоную на прохання громадських активістів, щоб у системі "Прозора ДАБІ" з Нового року прикріплялися всі основні документи. Сьогодні ми не бачимо, яка там земельна ділянка, які містобудівні умови. Всі ці документи треба вказувати".

Друга пропозиція Кудрявцева - створення електронних кабінетів для забудовників, про що вже сказав віце-прем'єр. Кудрявцев висловив сподівання, що до кінця листопада відповідну постанову буде подано до Кабінету міністрів.

Крім того, глава ДАБІ повідомив, що ті, кому не вигідні антикорупційні зміни, намагаються чинити на нього тиск: "На мене вже другий тиждень тиснуть. Я хочу сказати, що ми не зупинимося".

Присутні на зустрічі забудовники, виходячи з власного досвіду, позитивно оцінили нововведення. Водночас забудовник із Херсона, глава НВК "Меркурій" Александр Головко зазначив, що хоча після звільнення попереднього голови ДАБІ в регіоні і введення системи "Прозора ДАБІ" ситуація з отриманням документів значно покращилася, але тепер на забудовників тиснуть прокурори.

"Вони мене питають: чому я продаю свої квартири так дешево? Як таке можливо", - сказав він, звертаючись до Зубка з проханням посприяти у вирішенні ситуації.

Нагадаємо, у вересні 2018 року деякі забудовники на аналогічній зустрічі за участю генпрокурора Юрія Луценка заявили про факти корупції при отриманні дозволів на будівництво. Пізніше в інтерв'ю Цензор.НЕТ Кудрявцев розповів про заходи, які вживаються для створення прозорої системи.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3095695
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору