EN|RU|UK
 Події
  5018  62

 Донбас перебуває на межі екологічної катастрофи, - ООН

Військові дії на території Донецької та Луганської областей завдають серйозної екологічної шкоди Україні, а східний регіон опинився на порозі екологічної катастрофи.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Новини ООН".

"Сьогодні війна руйнує довкілля в Україні. За оцінкою експертів Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП), в результаті конфлікту на Донбасі зруйновано екосистеми на території щонайменше в 530 тисяч га, в тому числі в 18 природних заповідниках загальною площею 80 тисяч га. Крім того, постраждало 150 тисяч га лісів", - йдеться в матеріалі.

В ООН наполягають на тому, що захист навколишнього середовища має стати частиною зусиль із запобігання конфліктам і стратегій з підтримки миру.

"Донбас перебуває на порозі екологічної катастрофи, причина якої - забруднення повітря, ґрунту та води в результаті розривів великої кількості боєприпасів і затоплення промислових підприємств. Необхідно терміново провести оцінку екологічного збитку, викликаного збройним конфліктом, і звести його до мінімуму", - стверджує експерт ЮНЕП Лейла Урекенова.

За оцінками експертів, промислові підприємства в східному регіоні країни несуть потенційну загрозу здоров'ю людей і природі.

"У регіоні зосереджено 5,5 тис. промислових підприємств і об'єктів інфраструктури, які в разі пошкодження стануть джерелом значної шкоди для навколишнього середовища. Забруднення річок, включно з Доном, загрожує здоров'ю людей. Зона бойових дій, в тому числі сільськогосподарські угіддя, начинена боєприпасами, на ліквідацію яких підуть роки або навіть десятиліття", - зазначають в ООН.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3095418
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору