EN|RU|UK
 За кордоном
  5515  61

 Ми категорично проти розміщення військових баз інших держав у Білорусі. Якщо буде потрібно, то літаки з РФ прибудуть через 3-5 хвилин, - Лукашенко

Президент Білорусі Олександр Лукашенко не бачить необхідності у створенні військових баз інших держав, зокрема Росії, на території Білорусі.

Про це глава білоруської держави заявив сьогодні на зустрічі з групою американських аналітиків, передає Цензор.НЕТ із посиланням на БЕЛТА.

Лукашенко згадав і про те, що Білорусь перебуває у військовому союзі з Росією, у якої відносини із Заходом нині не найкращі.

"Тим не менше на території Білорусі досі немає ніяких баз інших держав", - зауважив білоруський лідер.

За його словами, дуже часто обговорюється проблема російської бази на території Білорусі.

"Надумана проблема. Ми у військово-політичному союзі з Росією. Буде тут база військова, не буде - різниці абсолютно ніякої немає. І ми цю базу не розміщуємо тут не тому, що ми хочемо вам або комусь показати, що ми суверенні і незалежні. Ми її не розміщувати, бо вона тут не потрібна. Ми самі за нашим задумом, військовим оборонним планом з Російською Федерацією забезпечимо ті функції, які на нас покладені", - підкреслив Лукашенко.

"Більш того, наші військові в змозі ефективно протистояти, якщо потрібно, будь-якій агресії і конфлікту на території Білорусі. Тому що ми на своїй землі. Ми в змозі виконати ті функції, які на нас покладені договором з Росією. Якби ми це не могли зробити, повірте, ми звернулися б самі до Росії, щоб вони забезпечили нам безпеку. Поки такої необхідності у нас немає", - заявив глава білоруської держави.

Лукашенко також зазначив, що Збройні Сили Білорусі, які вже чотири рази реформувалися, в змозі гарантувати безпеку країни та виконати свої функції краще, ніж будь-яка інша держава, зокрема Росія.

"За своєю підготовленістю, цілеспрямованістю, за своєю ефективністю. Я говорю це відкрито. Тому нам не потрібні ніякі бази. Якщо вони потрібні будуть, ми про це скажемо чесно", - зазначив Лукашенко.

Водночас він наголосив, що якщо НАТО буде продовжувати "залякувати", розміщуючи бази в Польщі, або ще якимось чином, то Білорусі буде потрібна більш ефективна зброя, перш за все ракетна.

"Хоча останнім часом (ви спостерігаєте, ми теж не приховуємо) ми створили свою ракетну промисловість і виготовили своє високоточне ракетне озброєння", - звернув увагу Лукашенко.

"Тому на сьогодні я навіть не бачу якоїсь необхідності в залученні іншої держави на територію Білорусі, в тому числі Росії, для виконання наших функцій. Ось чому ми категорично проти розміщення, тим більше бази військово-повітряних сил. Час підльоту будь-якого літака з території Росії, якщо в цьому буде необхідність, 3-5 хвилин. Навіщо тоді тут база, навіщо висувати і підставлятися під удар можливого агресора, висуваючи військово-повітряну базу на передову", - заявив глава держави.

Він додав, що розмови, які ведуться про військову базу Росії, є не більше, ніж балачками.

"Це просто якийсь піар непотрібний. З практичної точки зору в цьому немає ніякої необхідності, - сказав Лукашенко. - Треба буде, ми про це скажемо привселюдно. Але ми не хочемо ініціювати ніяких кроків, щоб ви подумали, що білоруси якісь ненормальні: говорять одне, роблять інше і готуються до війни. Ми не хочемо цього. Але захищатися, якщо потрібно, ми будемо не так, як у минулі часи. Ви знаєте, що ми втратили в останній війні кожного третього. До речі, воювали разом з вами проти фашизму", - додав білоруський лідер.

Цитата: "Тому на сьогодні я навіть не бачу якоїсь необхідності в залученні іншої держави на територію Білорусі, в тому числі Росії, для виконання наших функцій. Ось чому ми категорично проти розміщення, тим більше бази військово-повітряних сил. Час підльоту будь-якого літака з території Росії, якщо в цьому буде необхідність, 3-5 хвилин. Навіщо тоді тут база, навіщо висувати і підставлятися під удар можливого агресора, висуваючи військово-повітряну базу на передову", - заявив глава держави.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3095303
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору