EN|RU|UK
 Суспільство
  383  7

 Конкурс короткометражних фільмів імені Кіри Муратової заснують в Україні, - Мінкультури

Міністерство культури України спільно з Одеською кіностудією і одеським відділенням Національної спілки кінематографістів України організовують конкурс короткометражних фільмів імені Кіри Муратової "Короткі зустрічі".

Про це пише Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Мінкультури.

"Уявити українське, а й навіть світове кіно без постаті Кіри Муратової - неможливо, настільки великим є її внесок у його створення. Її фільми є зразками високого кіномистецтва та надихають митців як в Україні, так і далеко за її межами. Саме тому ініціатива започаткування конкурсу короткометражних фільмів імені Кіри Муратової "Короткі зустрічі" є надзвичайно важливою в контексті урядового порядку денного, де розвиток національного кіно посідає одне з провідних місць у сфері розвитку культури ", - зазначає міністр культури Євген Нищук.

Своєю чергою голова правління Одеської кіностудії Андрій Осіпов зазначає: "Конкурс короткого метра імені Кіри Муратової - це і данина пам’яті великому режисерові Одеської кіностудії, й продовження її творчості та висока планка до фільмів-учасників. Не випадково змагатися за кращий фільм будуть короткі метри, адже дебютною режисерською роботою Кіри Георгіївни на Одеській кіностудії була короткометражна картина "Біля крутого яру" (1962). Ця стрічка була знята в тандемі з її чоловіком Олександром Муратовим. Самостійна ж повнометражна робота Кіри Муратової - "Короткі зустрічі" - була знята на Одеській кіностудії 1967 року. Саме назва цієї картини лягла в концептуальне наповнення кінопремії імені Кіри Муратової".

Проведення першого конкурсу заплановано на 2019 рік. До участі будуть запрошуватися молоді кінорежисери. Переможці конкурсу отримають фінансову й технічну можливість здійснити виробництво своїх кінопроектів на Одеській кіностудії.

Нагадаємо, 6 червня 2018 року померла Кіра Муратова - відомий український кінорежисер і сценарист, академік Національної академії мистецтв України.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3095271
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору